O nas...

Nie pamiętam dokładnie kiedy nasze pisanie-blogowanie się zaczęło, na pewno dużo dużo wcześniej było w mojej głowie niż na serwerze. Bo najtrudniejszy jest pierwszy krok i... pierwsze zdanie.


Są miejsca, o których istnieniu dowiedziałam się dopiero będąc mamą. A jako mama dwóch młodych istot niezwykle ciekawych świata chcę im ten świat pokazywać. Od zawsze "gdzieś mnie nosiło", a teraz nosi mnie razem z dziećmi ;) 


Chciałam podzielić się z Wami wiedzą o miejscach dobrych i bardzo dobrych do spędzenia radosnego, odkrywczego i twórczego czasu z dziećmi. Przede wszystkim będą to ciekawe zakątki województwa śląskiego, bo tu szczęśliwie mieszkamy, a region ten z racji swojej rozpiętości i różnorodności daje nam tych możliwości nieograniczoną ilość. Wpisy "na gorąco" z ostatnich wypraw przeplatane będą z tymi odbytymi już wcześniej, jako że w naszym wycieczkowym archiwum ciekawych miejsc mamy już wiele.Odkąd w wyprawach towarzyszą nam dzieci staram się wyszukiwać miejsca, które także dla nich są atrakcyjne, gdzie mogą swobodnie i bezpiecznie bawić się, coś odkrywać czy nauczyć się czegoś. Na szczęście do tej pory poszukiwania były owocne, a do tego okazało się, że nie trzeba ani ponosić dużych kosztów, ani znaleźć się w egzotycznym zakątku, żeby zobaczyć coś pięknego, urokliwego i niezwykłego, warto poznać najbliższą okolicę, bo może nas ona naprawdę zaskoczyć. A dzieci i tak są najbardziej radosne kiedy po prostu spędzamy wspólnie czas.Od kiedy jestem mamą nie raz towarzyszyła mi myśl "A gdzie zabrać dzieci w tak słoneczne popołudnie?" tym bardziej, że place zabaw nie są najmocniejszą stroną mojego miasta, niestety! Ale patrząc też na plusy, a nie tylko minusy tej sytuacji, to właśnie dzięki temu mieliśmy większą motywację aby poznawać bliższą i dalszą okolicę. I dlatego na blogu chcę pokazywać także takie miejsca, które są może zbyt zwyczajne aby znaleźć się na innych "podróżniczych" blogach, ale będą dobre nawet na małą popołudniową wycieczkę.Nasze wpisy na blogu w większości przypadków nie są "sponsorowane". Staram się żeby opis i ocena była obiektywna, z punktu widzenia przeciętnego odwiedzającego. Choć z natury zawsze staram się patrzeć raczej pozytywnie, to jeśli "coś tu nie gra" to też o tym nie zapomnę w relacji po powrocie.  


Jeśli byliście w tych samych miejscach chętnie przeczytam Wasze komentarze - na blogu każdy może to zrobić pod wpisem. Za wszelkie uwagi z góry dziękuję. Staram się aby informacje na blogu były jak najbardziej aktualne. Jednak pod większością wpisów umieściłam odsyłacze do stron internetowych i numery telefonów na wypadek gdyby ktoś chciał upewnić się co do dni lub godzin otwarcia czy innych istotnych spraw. 

Zapraszam do lektury i wspólnych wypraw z dziećmi.  


Teksty i zdjęcia zamieszczone na tym blogu chronione są prawem autorskim. Wykorzystanie zdjęć, kopiowanie, cytowanie i powielanie tekstu z bloga możliwe jedynie po podaniu pełnej nazwy i adresu źródła, tzn. frantkiwedrowniczki.pl i uzyskaniu zgody autora. Jeśli chcesz to zrobić napisz do mnie - formularz kontaktowy znajduje się na stronie głównej.*

Album "Śląskie do przodu!" tom 4 (listopad 2015)
Wydawca: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego


*
Co nieco o nas w "Dzienniku Zachodnim" (27.11.2013)
Blog FrAntki Wędrowniczki: Tak się podróżuje z dziećmi

*
"Gazeta Mikołowska" (sierpień 2013)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz