O nas

WITAMY NA NASZYM BLOGU!
Blog prowadzimy od 2013 roku. Jeśli tu trafiłeś to z pewnością chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej o nas, więc już się przedstawiamy :)
 
MAGDA
Wychowałam się przy stuku maszyny do pisania mojego Taty - dziennikarza, często spędzaliśmy razem czas w domowej ciemni fotograficznej wywołując zdjęcia z jego ukochanej lustrzanki. Tak jak kiedyś on, tak teraz i ja nie rozstaję się z aparatem fotograficznym. To w mojej głowie kiedyś zrodził się pomysł na pisanie-blogowanie. Zdecydowana większość zdjęć, które są na blogu są właśnie moje. Przyznaję się do napisania wszystkich tekstów na blogu. Dodatkowo prowadzę nasz FrAntkowy profil Facebook oraz Instagram. Przeczesuję wszelkie dostępne źródła w poszukiwaniu ciekawych miejsc i organizuję nasze rodzinne wyprawy od A do Z. Lubię poznawać nowe miejsca, ale i wracać do tych już poznanych. Po "naszym" Górnym Śląsku zakochana jestem także w Dolnym, a szczególnie w Dolnie Baryczy gdzie planujemy mieć swój może ciasny, ale własny zakątek najpóźniej na emeryturze, ale oby wcześniej ;)

 
JACEK
Na co dzień operator kamery w jednej z lokalnych telewizji, a u nas... operator naszego drona, a przede wszystkim nasze ogromne wsparcie techniczne! Jest niezastąpiony. Dzięki niemu dokonujemy zawsze trafnych zakupów sprzętowych, bezpiecznie przewozimy rowery, mamy zawsze sprawne i gotowe do działania aparaty fotograficzne, puste karty gotowe do zapisywania nowych zdjęć oraz bardzo, bardzo ładne filmy :)

FRANEK & ANTEK czyli nasze FrAntki - pewnie już domyślacie się skąd wziął się pomysł na nazwę bloga? :) Kiedy powstał blog Franek miał sześć lat, a Antek - cztery. Obecnie nasi chłopcy mają już status nie dzieci, a młodzieży, Franek to szesnastolatek, Antek odprawił już czternaste urodziny, ale obaj wciąż chętnie towarzyszą nam we wspólnych wyprawach. 
 
RAZEM
Bardzo zgrana ekipa, zakochani w naszym pięknym województwie śląskim i (nie boję się użyć tego słowa :) eksperci od "śląskiego i okolic". Poza miejscami znalezionymi w województwie śląskim opisujemy także te, do których z naszego śląskiego dotarliśmy. Spacerem, rowerem, biegiem, kajakiem - z tej perspektywy najczęściej poznajemy świat o każdej porze roku. Mieszkamy w Mikołowie skąd wyruszamy na nasze wyprawy.

Blog "narodził się" sześć lat po narodzinach naszego pierwszego syna - Franka, Antek był wtedy wesołym czterolatkiem. Wtedy, jako rodzice dwójki wspaniałych chłopaków, skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na miejscach, które odwiedzaliśmy z nimi, patrzyliśmy głównie pod kątem "gdzie by tu pojechać z dziećmi", ale stopniowo, im chłopcy stawali się starsi, nasz blog stawał się coraz bardziej uniwersalny i dla każdego. Do tej pory w każdym artykule i wpisie staramy się zawsze pamiętać także o informacjach przydatnych dla rodzin z dziećmi i tak już pewnie zostanie :)

Nasz blog istnieje od 2013 roku, już od prawie 10 lat cieszymy się zgromadzeniem bardzo aktywnej społeczności naszych wspaniałych czytelników. Dziękujemy za to, że jesteście. Zostańcie z nami :)
 
 

 
Dzieci (czyli FrAntki ;) rosną, czy blog kiedyś zniknie? Nigdy w życiu! Mam wrażenie, że dopiero się rozkręcamy :) Nieustannie inwestujemy w sprzęt i nasze umiejętności, wszystko po to żeby było tu jeszcze piękniej...
 
I żeby już za wiele nie mówić to oczywiście zapraszamy do lektury i wspólnych wypraw nie tylko z dziećmi :) Pozdrawiamy!
Magda & Jacek, Franek & Antek
 
*
 
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 

Komentarze

 1. Świetna strona!!! To miejsce podobno jest ciekawe: http://www.kapias.pl/pl/ogrody/708/dzieci-w-centrum-ogrodniczym. My planujemy odwiedzić ogrody jak będzie nieco cieplej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, jeśli mogę polecić miasto, które warto odwiedzić, to zachęcam do przyjazdu do Raciborza. Polecam Zamek Piastowski (z kaplicą pałacową określaną jako "perła śląskiego gotyku"), Arboretum Bramy Morawskiej, Basztę więzienną, muzeum z autentyczną egipską mumią, zabytkowe kościoły... A niedaleko Raciborza rezerwat Łężczok. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że trafiliśmy na Waszą stronę. Dziękujemy za szczegółowe informacje :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy Waszą stronę, jesteście skarbnicą wiedzy dla rodziców małych dzieci. Fantastycznie, że tak szczegółowo opisujecie miejsca, z Waszymi informacjami można jechać na wycieczkę i się nie zgubić a dzieciaki mają przy okazji wiele radości :)
  Robicie kawał DOBREJ ROBOTY !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Wam spędzamy ciekawie czas z naszymi dzieciakami. Dziękujemy i prosimy o więcej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy BARDZO i zapraszamy też na nasz FB
   https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki
   Tu zawsze jest coś nowego :)

   Usuń
 6. Dzięki Wam odbyliśmy wiele fantastycznych rodzinnych wycieczek. Motywujecie jak nikt! Dziękujemy ❤️

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to