Nowe ZOO w Alele

O Parku Przygód i Atrakcji ALELE pisałam w zeszłym roku po naszej pierwszej wizycie w tym miejscu (polecam ten link). Kilka dni później w parku udostępniono odwiedzającym całkiem nową część, w której na ponad 5 hektarach zamieszkało wiele gatunków zwierząt. Nie mogąc odmówić sobie przyjemności poznania nowych mieszkańców parku wróciliśmy do Alele jesienią. 


Najwięcej czasu spędziliśmy wśród zwierząt, których w Alele jest już teraz całkiem sporo. 

 Hmmm... Braciszkowie? ;)

W mini zoo zwierzątka w rozmiarze od XS do S.

 A teraz czas na nowości czyli idziemy do Nowego ZOO.  Tu z kolei swoje działki mają zwierzęta w większych rozmiarach czyli od M do XL.


Wśród mieszkających tu gatunków warto wymienić wielbłądy, antylopy eland, pekari obrożne, kozy śruborogie, koby liczy, antylopy gnu, emu, owce somalijskie, kangury benetta, łabędzie białe i czarne, daniele, jelenie sika, jelenie szlachetne, nutrie, lamy, osły, muflony, mundżaki chińskie, owce arui.
 
 Teren dość rozległy, czeka nas dłużysz spacer. Zwierzęta można karmić karmą zakupioną w kasie albo w grillbarze. Jedna torebka nie wystarczy, więc żeby nie wracać się z końca parku (wiem co mówię :) warto zainwestować od razu w więcej woreczków - dobry apetyt mieszkańców gwarantowany.


Korzystając z okazji nie odmówiliśmy sobie przyjemności przejścia całego parku wzdłuż i wszerz. Za drugim razem wystarczyło i czasu, i sił także na park linowy. Znajdziecie tu o wiele więcej, najmniejszym wystarczy kocyk, miękka trawa i kawałek nieba, dla starszych jest plac zabaw i wszystko co wokół niego. Park jest czynny od kwietnia do października, bywa zamykany w przypadku złych warunków atmosferycznych - informacje o tym są na bieżąco publikowane na stronie internetowej (link) lub profilu na FB (link). Sala zabaw czynna jest przez cały rok.  

Spore nagromadzenie parkowych atrakcji + 25 zł za za bilet rodzinny - warto tu przyjechać i warto wracać. Gospodarzom tego miejsca dziękujemy za zaproszenie i możliwość poznania uroczych mieszkańców parku :)

*
Park Przygód i Atrakcji ALELE
ul. Księżoleśna 1
42-674 Wilkowice
tel. 512 513 793 lub 32 750 43 50

strona internetowa: www.parkwilkowice.pl
facebook: www.facebook.com/Alele

Komentarze

  1. Jeja, jeja. Jak nic wybierzemy się na dniach :D Wybieraliśmy się wcześniej, ale gdzieś mi umknęło to miejsce.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to