Lodziarnia Sonia w Borowej Wsi

Kolejny wpis będzie o miejscu znanym mi już od czasów wcześniejszej młodości ponieważ bywałam tu już jako nastolatka. Mowa o Lodziarni Sonia, która od wielu lat istnieje w Borowej Wsi.

Lodziarnia ma długa historię, która zaczęła się już w 1957 roku, a od 25 lat rodzinną tradycję podtrzymuje córka założyciela której pasją są nie tylko lody, ale i ogrodnictwo. Dzięki połączeniu tych dwóch pasji możemy zjeść dobre lody w miłym otoczeniu zadbanego ogrodu.

Jak trafić do Soni? Zjazd do lodziarni znajduje się na przeciwko drewnianego kościółka św. Mikołaja w Borowej Wsi przy restauracji Valdi Plus (z ul. Gliwickiej zjeżdżamy w ul. Równoległą). Po przejechaniu ok. 250 m docieramy do parkingu na terenie Lodziarni. Sporo osób przyjeżdża tu także na rowerach.W ofercie Lodziarni nie ma wymyślnych deserów, odkąd pamiętam przyjeżdżałam tu po prostu na "lody z bitą śmietaną i polewą" i jest to wciąż jeden z wariantów do wyboru.


Gałka loda o smaku jagodowym
przykryta grubą kołderką bitej śmietany

i polewą jagodową :)

Do wyboru mamy zawsze kilka smaków lodowych gałek, ostatnio były to lody śmietankowe, kakaowe, truskawkowe, jagodowe, zielone jabłko, orzechowe lub malaga.
Gałki albo lądują w małych kubeczkach (gałka 2 zł), albo w większych waflowych rożkach w towarzystwie dodatkowych składników - śmietany i/lub polewy. Przykładowy koszt takiej "przyjemności" to przy dwóch gałkach w rożku z polewą i bitą śmietaną = 7,40 zł, w rożku z polewą bez bitej śmietany = 5,60 zł.

Na terenie Lodziarni jest sporo miejsc do odpoczynku, do wyboru są stoliki pod parasolami, zadaszone ławki , ławeczki przy fontannie lub w ogrodzie. Jest tu sporo cieszących oko kwiatów. Okazjonalnie organizowane tu są także imprezy plenerowe.


 
 Od niedawna jest też mały plac zabaw dla dzieci - duża drewniana ogrodowa huśtawka i domek ze zjeżdżalnią. Ogród w pewnym momencie kończy się, ale sądząc po zmianach które systematycznie się tu dokonują pewnie kiedyś i tu "coś" będzie albo zakwitnie ;)


Lokalizacja przy trasie Mikołów - Gliwice zachęca do odwiedzenia "po drodze". Polecamy to miejsce ze względu na dobre lody i możliwość odpoczynku w przyjemnym otoczeniu.

*
Informacje & adresy:

Strona internetowa: www.lodziarnia-sonia.pl

ZPH „SONIA” Sonia Sukiennik
Ul. Równoległa 99
43-190 Mikołów, Borowa Wieś
tel: 516 091 336, 032 2261382
adres e-mail: biuro@lodziarnia-sonia.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to