Podwieczorek Teatralny w Teatrze Gry i Ludzie

W pewne zimne styczniowe popołudnie trafiliśmy do budynku byłego dworca kolejowego w dzielnicy Katowic Dąbrówce Małej. Tutaj ma swoją przystań teatralny zespół podróżniczy Teatru Gry i Ludzie. "Podróżniczy" dlatego, że nie ogranicza się do występowania w jednym miejscu, często występy tego teatru możemy oglądać w plenerze podczas różnych imprez czy na gościnnych występach w kraju i za granicą. W repertuarze teatru można znaleźć przedstawienia dla dorosłych i dla dzieci, ale my skupimy się oczywiście na tych dla dzieci, bo w każdą niedzielę młodzi widzowie zapraszani są na Podwieczorki Teatralne


Kiedy w ten mroźny dzień weszliśmy do budynku starego dworca od razu ogrzało nas ciepło z palącego się w sali kominka. A skoro zostaliśmy zaproszeni na podwieczorek to przy wejściu w termosach stała kawa, herbata i małe co-nieco w postaci ciastek, którymi każdy mógł się poczęstować. Nieco dalej, przy dużym stole, dzieci kolorowały obrazki umilając sobie czas pozostały do przedstawienia. W sali było już dość tłoczno. Wykupiliśmy nasze zamówione wcześniej bilety i akurat nadszedł czas kiedy mogliśmy już zająć miejsce na widowni.


Dziecięca widownia raczej młodsza niż starsza, więc myślę że jak na początek przygody z teatrem ławeczki Teatru Gry i Ludzie wydają się być dobrym miejscem. Widownia Teatru jest niewielka, mieści 120 osób. I to jest na pewno jeden z atutów tego miejsca - jego kameralność. Jest tu przytulnie, a scena jest blisko, wydarzenia dziejące się na scenie mamy na wyciągnięcie ręki. Kilka minut niecierpliwego oczekiwania i na scenie pojawiły się Koty Trzy: wesołe, kolorowe, niesforne i hałaśliwe (przez co niektórych najmłodszych widzów mogły nieco wystraszyć).

 

Spektakl pełen był śmiesznych, a nawet "wybuchowych" historii. Jego wielkim plusem było zaangażowanie w przebieg wydarzeń dzieci siedzących na widowni, nie raz mali widzowie gościli na scenie żeby Kotom Trzem pomóc.


Jeśli chcecie dowiedzieć się na co potrzebna była armata dziadka pirata lub chmurka złapana w locie musicie koniecznie odwiedzić Teatr Gry i Ludzie.


Po ok. 45 minutach dynamicznej akcji pełnej zagadek, żartów i wesołych historii nastąpił koncertowy finał, a w nim prawdziwa kocia muzyka...  

A tak to brzmiało i wyglądało:


Trwający czas karnawału był okazją do zorganizowania balu przebierańców. Po przedstawieniu chętne dzieci wspólnie z kotami tańczyły i bawiły się na scenie.


W repertuarze Teatru Gry i Ludzie w Katowicach znaleźliśmy sporo tytułów przedstawień dla dzieci (młodszych i starszych) m.in. Bajkomat, Ani me ani be, Cyberbajarz, Dobry las czy Morskie opowieści kapitana Guliwera. Więcej o repertuarze dla dzieci znajduje się  w tym linku.

Po przedstawieniu wsiedliśmy do samochodu i ledwo zdążyłam zamknąć drzwi kiedy padło pierwsze niezaskakujące mnie pytanie: Mamo, a kiedy pojedziemy znowu na Koty Trzy? 

Wrócimy tu na pewno... Jeśli nie na spotkanie z Pazurkiem, Chrupkiem i Kitką to z pewnością znajdziemy inny równie przyciągający dzieci tytuł. Mamy w repertuarze swojego faworyta i z niecierpliwością czekamy kiedy znów pojawi się na afiszu. 

Koty Trzy czy Koty Cztery?

A jeśli jesteście ciekawi czy to kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko to najbliższa okazja aby dowiedzieć się jak było naprawdę już w niedzielę 16 lutego o godz. 16:00. "Koty Trzy" zapraszają na swój dach ;) 

Zainteresowanie przedstawieniami bywa spore, więc zachęcam do wcześniejszej rezerwacji biletów, jest to możliwe telefonicznie (tel. 501 395 069 - również sms), poprzez e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl lub przez profil facebook. Bilety kosztują 14 zł, bilet rodzinny (3+1 gratis) 42 zł.

O teatralnych początkach małych widzów pisałam kiedyś tu: Z dzieckiem do teatru? Tak! Polecam szczególnie jeśli zastanawiacie się czy Wasze dziecko jest już gotowe by usiąść na teatralnej widowni.

W tym samym dniu na "Kotach Trzech" była także Weronika z mamą, relacja z jej "młodszego" punktu widzenia tutaj: A może teatr?Fot. Teatr Gry i Ludzie w Katowicach
*
Informacje & adresy:

Teatr Gry i Ludzie
Al. Niepodległości 2
40-310 Katowice

tel. 32 354 27 35 (biuro)
strona internetowa: www.gryiludzie.pl

Komentarze

  1. Byliśmy tam ... razem z Wami. Wypatrzyłam się na zdjęciach ;) My także polecamy i na pewno tam wrócimy!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to