Taras widokowy szybu Prezydent

O chorzowskiej "Sztygarce" i szybie "Prezydent" pisałam w zeszłym roku po "Dziecinadzie", organizowanej w ramach w Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego (link). Wtedy szyb "Prezydent" można było oglądać tylko z dołu, ale zmieniło się to w maju tego roku po otwarciu tarasu widokowego, więc czas na małą aktualizację.


Zabytkowy szyb ma wysokość 42 metrów, platforma widokowa (o powierzchni 16m2) znajduje się na wysokości 34 m pod kołami wyciągowymi wieży.


Aby dostać się na taras widokowy i podziwiać panoramę nie tylko Chorzowa trzeba pokonać ok. 200 schodów. Mimo tego wejście na górę nie jest męczące, a widok za kratami motywuje, wiadomo... z każdym pokonanym piętrem zmienia się perspektywa. 


Wieża widokowa jest obiektem ogólnodostępnym, czynna jest od godziny 8:00 do zmroku każdego dnia tygodnia o ile warunki atmosferyczne są korzystne. Wejście na wieżę jest bezpłatne.



Czas na widoki z wieży...














Wejście i zejście prześwitującymi schodami dostarcza dodatkowych emocji :)



Pod szybem dzieci znajdą linoplac zabaw i huśtawki.




Pod wieżą jest i kawiarnia, ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje tego miejsca...


Teren "Sztygarki" jest ładnie utrzymany, są alejki spacerowe i ławeczki do odpoczynku. Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu to miejsce wyglądało tak ja na tej (na szczęście) archiwalnej fotografii...

www.mojchorzow.pl

*  
A kolejna "Dziecinada" w Szygarce już 15 sierpnia. Kto ma apetyt na kolejne przedstawienie rewelacyjnego Teatru PIKI musi tam być :)



Strona internetowa Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

SZTYGARKA
ul. Piotra Skargi 34 a/d
41-500 Chorzów
tel. 32 249 59 92
www.sztygarka.pl
e-mail: sztygarka@sztygarka.pl

 

Komentarze

  1. Kolejne ciekawe miejsce warte odwiedzenia, a gdzie jeszcze nie byłam. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to