Metrum Restobistro... Kawa z widokiem na Kraków

KRAKÓW... Mapa miejsc dobrych na kawę lub większe co nieco wypełniona jest tu dość gęsto. Ale jak znaleźć takie "naj"? Z pomocą przyszła nam Ania z Rodzinnie dookoła świata i jej zestawienie kawiarni & restauracji Krakowa z widokiem na miasto. Chętnie przetestujemy kolejne z tej listy choć podejrzewam, że widoki z odwiedzonego przez nas w sobotę Metrum - Restobistro trudno będzie przebić. 

 

 

Metrum Restobistro znajdziecie przy ul. Świętego Tomasza 43, a dokładnie w budynku Akademii Muzycznej. Kawiarnia znajduje się na VI piętrze, a jej wielkim atutem są dwa zewnętrzne tarasy, z których rozpościera się widok na Kraków i jego okolice. Siedząc przy stoliku bez trudu można dostrzec najpiękniejsze zabytki Krakowa, a wśród nich m.in. Wawel, Kościół Mariacki i zabudowę Starego Miasta, które można podziwiać z nieco innej perspektywy. To miejsce można odwiedzać przez cały rok, nawet zimą, ponieważ część tarasu jest zamknięta, ale przeszklona. W menu znajdziecie kawę i ciasto, a także zestawy śniadaniowe oraz obiadowe i to w przyjaznych cenach, niewysokich jak na centrum miasta. Jedzenie jest dobre i nieskomplikowane.

  • Ciekawostką jest to, że taras Metrum Restobistro wystąpił w filmie "Vinci" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Był on częścią mieszkania Szerszenia, postaci, którą zagrał Borys Szyc.
  • Na VI piętro można wjechać windą, ale oosoby na wózkach inwalidzkich mogą mieć problem samodzielnie wjechać ze względu na ciężkie drzwi oraz schody prowadzące na półpiętro do windy.
  • Metrum Restobistro czynne jest codziennie od poniedziałku do soboty od 8:00 do 18:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00.
  • Przykładowe ceny: dzbanek herbaty - 9 zł, latte - 12 zł, śniadania 12-16 zł, zupy 9-10 zł, dania dnia (duży wybór) - 34 zł, zestaw zupa + drugie danie - 39 zł.
  • Menu dań obiadowych zmienia się z zależności od dnia, aktualności szukajcie zawsze na profilu Metrum Restobistro na FB tutaj.


Kiedy najlepiej się tu wybrać? My zajrzeliśmy tu w sobotę w godzinach przedpołudniowych i jeszcze można było znaleźć miejsce przy stoliku na zewnętrznych tarasach. Jest to idealna pora na kawę, śniadanie (serwowane do 11:30), a od godz. 12:00 (do 17:30) można już kupować dania obiadowe. Po 12:00 było już o wiele więcej osób chętnych na małe i większe co nieco, stworzyli oni dość długi "ogonek" do kasy. W tygodniu może być nieco luźniej, choć wtedy można tu spotkać studentów Akademii Muzycznej. Wrócimy tu na pewno :)

 


*
Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to