EtnoJura w Żarkach

Rodzinne warsztaty w EtnoJurze wygraliśmy w konkursie. To zmotywowało nas do odwiedzenia miejsca, które już od dłuższego czasu i tak planowaliśmy zobaczyć. Poza tym EtnoJura znajduje się w Żarkach, a w tym miejscu zawsze znajdzie się jeszcze coś ekstra do zobaczenia (polecamy wpisy: Gazikiem przez Jurę & Leśniów - Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw). Żarki to niewielka miejscowość, ale atrakcji w nich tyle, że nie sposób zobaczyć wszystkiego w jeden dzień. Sobotnie przedpołudnie to dobry czas na twórczą pracę. EtnoJura potrafi zająć na długo. Franek dość sceptycznie przekraczał jej progi spodziewając się skomplikowanych ręcznych robótek (pewnie dziewczyńskich ;) ostatecznie ciężko go było wyciągnąć dalej. Rękodzielnictwo spodobało się chłopakom tak bardzo, że po południu postanowili jeszcze kontynuować zabawę w Pracowni Zabawek Stodoła. W EtnoJurze i Stodole tworzyć można z siana, wikliny, drewna, kryzy brzozowej, można stąd wrócić ze stroikiem na każdą okazję, plecionką, przytulanką, zawieszką, malowaną far i prezentem dla kogoś bliskiego na każdą okazję. Ufff :)

 Tu każdy, niezależnie od umiejętności, może stać się twórcą i stworzyć coś niezwykłego. Postarają się o to opiekujące się EtnoJurą panie, które z każdego wydobędą szereg zdolności artystycznych. Antoś postarał się o to, żeby i panie mogły się rozwinąć, wymarzył sobie chomika z siana i taki oto pierwszy w historii EntoJury chomik powstał :)


Nie wiedziałam, ze z siana można zrobić chyba każde zwierzę i naprawdę nie jest to trudne. Na pewno będziemy kontynuować produkcję siankowego zwierzyńca już w domu.


W czasie warsztatów opiekunowie także mogą dać się ponieść natchnieniu i coś stworzyć, napić się kawy albo w ramach akcji "Mama zwiedza jarmark" zostawić dzieci pod dobrą opieką i udać się na zakupy po sąsiedzku - na słynny sobotni żarecki targ, na którym można kupić chyba wszystko (albo i jeszcze więcej...).
EtnoJurę można odwiedzić indywidualnie (w soboty od 10:00 do 14:00) albo z wycieczką uczniów, przedszkolaków lub jakąkolwiek grupą zorganizowaną (także dorosłych). Propozycji i szczegółów szukajcie na stronie internetowej (link) lub w specjalnie przygotowanym katalogu (link), gwarantuję, że jest w czym wybierać.


Pracownia Zabawek Stodoła

Pracowni szukajcie na Żareckim Jarmarku czyli w Zabytkowym Zespole Stodół. Podobnie jak w EtnoJurze i tu można przyjechać z grupą, jak i indywidualnie w sobotnie popołudnia (od godz. 14:00-18:00, od wiosny do jesieni). Aktualności zawsze warto szukać na profilu FB (link).
 


Tematyka prowadzonych warsztatów, podobnie jak w EtnoJurze, jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie - młodzi mężczyźni też ;) W planach jest jeszcze powstanie pracowni sitodruku - wrócimy tutaj na pewno. 

Pomiędzy warsztatami warto rozejrzeć się po okolicy, bo w tej nie brakuje placów zabaw. Żarki pod tym względem są naprawdę bogate. My polecamy ten w okolicy Przystani Leśniów, gdzie przy placu zabaw powstał także tor rowerowy czyli jak dla FrAntków idealnie :)Podsumowując w kilku obrazkach... :)
 Leśniów - Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - zawsze po drodze :)


A na mały głód... Pizza z Przystani Leśniów :)
 


*

Pracownia etnodizajnu EtnoJura
ul. Leśniowska 26
42-310 Żarki
 
tel.: 730-950-551, 531-309-130 lub 731-926-776
e-mail: kontakt@etnojura.pl

strona internetowa: www.etnojura.pl

*


Pracownia Zabawek Stodoła
Spółdzielnia Socjalna Zabytkowy Zespół Stodół
Jarmark Żarecki, 42-310 Żarki 

tel.: 730-950-551, 531-309-130 lub 731-926-776
e-mail: kontakt@pracownia-zabawek.pl
 
strona internetowa:  www.pracownia-zabawek.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 FrAntki Wędrowniczki , Blogger