Kolejkowo w Gliwicach

Kolejkowo w Gliwicach otwarte jest od 22 września. Z wizytą w tym miejscu czekaliśmy na dzień wolny i odpowiednią pogodę czyli właściwie jej brak, a wczorajszy dzień był idealny na ucieczkę spod deszczowych chmur i schronienie się w świecie miniaturowych torów i pociągów.

Od razu mówię, że nie wiem jakie wrażenie robi druga kolejkowa makieta we Wrocławiu, jeszcze jej nie widzieliśmy, choć oczywiście mamy w planach, więc porównywać nie będę. Wiem tylko tyle, że "nasza" gliwicka nie jest taka duża, ale ciągle się rozbudowuje i niedługo ma jeszcze zaskoczyć nowościami przy torach. Na razie możemy podziwiać trzy duże makiety i 410 m torowiska, 12 pociągów, 51 wagonów, 116 samochodów, 167 budynków i 1100 figurek ludzi i zwierząt. 
Niektórzy mówią, że wystawę można zaliczyć w pół godziny, pewnie można, ale nie próbowałam :) Rzut oka to za mało, makiety kryją tyle szczegółów, że naprawdę warto się pochylić nad nimi nieco dłużej. Zwiedzanie zajęło nam 2 godziny, a i tak pewnie nie zobaczyliśmy wszystkiego. Pomiędzy makietami krążą bardzo miłe panie obsługujące wystawę, warto zgłosić się do nich po zagadki, one najlepiej wiedzą gdzie czego szukać i z nimi można zobaczyć dużo więcej :)

Bilety dla mnie i dwójki dzieci kosztowały 49 zł. Ceny biletów: 19 zł normalny i 15 ulgowy (dla dzieci od 3 lat). Grupy zorganizowane (od 15 osób) płacą odpowiednio 15 i 12 zł (warto się zorganizować :) Biletów rodzinnych brak.
Jeśli wahacie się czy odwiedzić to miejsce, szczególnie patrząc na ceny biletów, to może warto poczekać zgodnie z obietnicami będzie tu jeszcze więcej do zobaczenia. Informacji o nowościach na wystawie, jeśli takie się pojawią, można szukać tutaj. Wystawa czynna jest przez cały tydzień od 10:00 do 20:00.  


Macie za mało kolejkowych wrażeń? :) Jeśli tak to w Gliwicach polecamy restaurację Pyszne Kurcze Pyszne czyli PKP. Więcej o niej tutaj.

*
Kolejkowo
CH Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice
tel. 880 006 001
e-mail: biuro@kolejkowo.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 FrAntki Wędrowniczki , Blogger