EtnoJura w Żarkach

Rodzinne warsztaty w EtnoJurze wygraliśmy w konkursie. To zmotywowało nas do odwiedzenia miejsca, które już od dłuższego czasu i tak planowaliśmy zobaczyć. Poza tym EtnoJura znajduje się w Żarkach, a w tym miejscu zawsze znajdzie się jeszcze coś "ekstra" do zobaczenia. Żarki to niewielka miejscowość, ale atrakcji w niej tyle, że nie sposób zobaczyć wszystkiego przy okazji jednej wizyty. Jak wiele atrakcji czeka tu na rodziny z dziećmi możecie zobaczyć we wpisie Rodzinnie w Żarkach - polecamy.Sobotnie przedpołudnie to dobry czas na twórczą pracę. EtnoJura potrafi zająć na długo. Franek dość sceptycznie przekraczał jej progi spodziewając się skomplikowanych ręcznych robótek (pewnie dziewczyńskich ;) ostatecznie ciężko go było wyciągnąć dalej. Rękodzielnictwo spodobało się chłopakom tak bardzo, że po południu postanowili jeszcze kontynuować zabawę w Pracowni Zabawek Stodoła. W EtnoJurze i Stodole tworzyć można z siana, wikliny, drewna, kryzy brzozowej, można stąd wrócić ze stroikiem na każdą okazję, plecionką, przytulanką, zawieszką, malowaną farmą i prezentem dla kogoś bliskiego na każdą okazję. Ufff :)

 


Tu każdy, niezależnie od umiejętności, może stać się twórcą i stworzyć coś niezwykłego. Postarają się o to opiekujące się EtnoJurą panie, które z każdego wydobędą szereg zdolności artystycznych. Antoś postarał się o to, żeby i panie mogły się rozwinąć, wymarzył sobie chomika z siana i taki oto pierwszy w historii EntoJury chomik powstał :)


Nie wiedziałam, ze z siana można zrobić chyba każde zwierzę i naprawdę nie jest to trudne. Na pewno będziemy kontynuować produkcję siankowego zwierzyńca już w domu.


W czasie warsztatów opiekunowie także mogą dać się ponieść natchnieniu i coś stworzyć, napić się kawy albo w ramach akcji "Mama zwiedza jarmark" zostawić dzieci pod dobrą opieką i udać się na zakupy po sąsiedzku - na słynny sobotni żarecki targ, na którym można kupić chyba wszystko (albo i jeszcze więcej...).
EtnoJurę można odwiedzić indywidualnie (w soboty od 10:00 do 14:00) albo z wycieczką uczniów, przedszkolaków lub jakąkolwiek grupą zorganizowaną (także dorosłych). Propozycji i szczegółów szukajcie na stronie internetowej (link) lub w specjalnie przygotowanym katalogu (link), gwarantuję, że jest w czym wybierać.


Pracownia Zabawek Stodoła

Pracownia Zabawek Stodoła to bliska krewna EtnoJury, szukajcie jej na Żareckim Jarmarku czyli w Zabytkowym Zespole Stodół. Podobnie jak w EtnoJurze i tu można przyjechać na rodzinne warsztaty w sobotnie popołudnia (od godz. 14:00-18:00, od wiosny do jesieni). I tu wybór możliwych twórczych prac jest naprawdę duży - od tworzenia zwierzątek z siana i malowania bajkowych postaci po własnoręcznie wytwarzane drewniane zabawki, miękkie przytulanki, zawieszki czy opaski. Aktualności dotyczących tego miejsca szukajcie na profilu facebook (tutaj) lub stronie internetowej (tutaj)
 


Tematyka prowadzonych warsztatów, podobnie jak w EtnoJurze, jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie - młodzi mężczyźni też ;) W planach jest jeszcze powstanie pracowni sitodruku - wrócimy tutaj na pewno.
Żarki są idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę. Kolejne miejsca czekają na Was. A więcej o tym co naprawdę ciekawego można jeszcze robić w Żarkach w naszym wpisie: Rodzinnie w Żarkach.

*
Pracownia etnodizajnu EtnoJura
ul. Leśniowska 26, Żarki
tel. 730 950 551, 531 309 130 lub 731 926 776
kontakt@etnojura.pl

strona internetowa: www.etnojura.pl
facebook: www.facebook.com/etnojura

Pracownia Zabawek Stodoła
Spółdzielnia Socjalna Zabytkowy Zespół Stodół
Jarmark Żarecki, Żarki
tel. 730 950 551, 531 309 130 lub 731 926 776
kontakt@pracownia-zabawek.pl

strona internetowa: www.pracownia-zabawek.pl
facebook: www.facebook.com/pracowniastodola

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to