Tropikalna Wyspa w Marklowicach

Pewnego sierpniowego dnia odwiedziliśmy Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku, jego "atrakcje" doczekają się tu swoich pięciu minut, ale na razie będzie o drugim miejscu, które odwiedziliśmy tamtego dnia - Tropikalnej Wyspie w Marklowicach.
Miało być "po drodze", ale jak teraz patrzę na mapę to stwierdzam, że jednak daleko nas wywiało... Ale faktycznie tego dnia wiatr był dość mocny :) 


Tropikalna Wyspa miała być miejscem rekreacji przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych, dla jednych miała stać się miejscem odpoczynku i relaksu, dla innych - zabawy i myślę, że to założenie udało się spełnić.Na 20 tys. m2 tego kiedyś pokopalnianego placu, a obecnie parku rekreacji, znalazło się miejsce na atrakcje dla mniejszych i większych, młodszych i starszych. Jest tu oczywiście plac zabaw dla dzieci, ścianki wspinaczkowe, skatepark i siłownia, są fontanny, sztuczny wodospad, mini staw z wyspą, do tego ławki w otoczeniu zieleni i kwiatów, a także pizzeria i plac imprez ze sceną, a zimą dodatkowo lodowisko z wypożyczalnią łyżew. 


Plac zabaw


Ścianki wspinaczkoweSkateparkFontanna
Plac imprezowy & scenaWodospadPizzeria "Tropikalna Wyspa"W ofercie pizzerii możemy znaleźć sałatki, zupy, makarony, zapiekańce, dana mięsne, fast food oraz oczywiście kilkanaście rodzajów pizzy. 


Teren jest bezpieczny (nadzorowany przez ochronę) i zadbany, choć przydałoby się nieco odświeżyć plac zabaw. Z myślą o tych, którzy przyjeżdżają tu z okolicznych miejscowości lub tak jak my "po drodze" przygotowano obszerny parking. Plusem są także bezpłatne toalety przy wejściu. Wstęp na Tropikalną Wyspę od maja do końca września jest płatny w piątek (w godz. 15-21), sobotę i niedzielę (w godz. 10-21). Dzieci i młodzież do lat 16 zawsze mają wstęp bezpłatny, natomiast młodzież ucząca się (17-25 lat) zapłaci 1,50 zł, a dorośli 2,50 zł, koszt biletu rodzinnego to 3,50 zł. Na pewno warto odwiedzić to miejsce będąc w okolicach Wodzisławia Śląskiego, Rybnika czy Żor. Biorąc pod uwagę fakt, że sama gmina Marklowice liczy tylko nieco ponad ponad 5 tys. mieszkańców to rozmiar tego miejsca i jego różnorodność zrobiły na nas duże wrażenie.

Informacje & adresy:

Tropikalna Wyspa
ul. Wyzwolenia 71 b
44-321 Marklowice

Pizzeria "Tropikalna Wyspa"
Strona internetowa: www.tropikalnapizzeria.pl

Komentarze

  1. Polecam również! Wyspa robi wrażenie - w pewnym sensie - szokujące i zaskakujące na plus. Wyłania się nagle, kiedy pokonujemy dość długą i monotonną drogę, jadąc pośród wiosek i małych miejscowości. Ale - warto! Jest parking, zaplecze sanitarne, z dziećmi można spędzić tam bardzo miłe popołudnie, a jeśli jest pogoda to nawet dzień.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to