Barwy mikołowskie i... rytmy

Czy można pisać o ogrodzie botanicznym zimą? Można! Chciałam Wam przekazać, że zimą ogród kwitnie i jest pełen zwierząt, naprawdę! Wprawdzie kwitnącą przyrodę i wspomniane zwierzęta możemy podziwina fotografiach, ale i tak robią duże wrażenie.


Moje rodzinne miasto ze swoją ogromną różnorodnością przyrodniczą doczekało się specjalnej plenerowej wystawy fotograficznej. Od 13 grudnia aż do wiosny na terenie gdzie znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego trwa wystawa "Barwy mikołowskie i... rytmy" zorganizowana w ramach kampanii Różnorodność - potęga życia i dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 


O wystawie piszę z wielką radością, bo i ja dołożyłam do niej parę "kwiatków". A cała wystawa to kilkadziesiąt różnych spojrzeń na mikołowską przyrodę uchwyconych okiem obiektywu przez dziesięciu autorów-fotografów. Wszystkie zdjęcia w takim formacie i w takim miejscu prezentują się pięknie. 


 


 


Mimo zimy na Sośniej Górze wciąż będzie bardzo kolorowo. Zachęcam do odwiedzenia wystawy i poznawania Mikołowa, nie tylko na fotografiach.


*
Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w niedzielę 13 grudnia. Na Sośniej Górze spotkali się autorzy zdjęć i mikołowskie poetki, których wiersze idealnie skomponowały się z pięknem mikołowskiej przyrody. Obecni byli także samorządowcy i sympatycy Śląskiego Ogrodu Botanicznego.


Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego - Paweł Kojs
 


Burmistrz Mikołowa - Stanisław PiechulaMikołowskie poetki -
Janina Szołtysek, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Roma Jegor i Ewa Olejarz
Pierwszy spacer i pierwsze wrażenia
Zima... 

Wystawę można oglądać do wiosny codziennie od świtu do zmroku w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Zapraszamy :)

*
Więcej informacji o tej wystawie w programie "Bliżej natury"
(TVP3 Katowice, 5 stycznia 2016)
 LINK 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to