Widokowa góra Wdżar zimą

Kontynuując serię wpisów o zimowych Pieninach wspominamy dziś widoki z wyjątkowo położonej góry Wdżar, która znajduje się na granicy Gorców i Pienin. 

  
Inwestycje mające przyciągnąć turystów widać na tej górze z każdej strony. Choć zimą niedostępne są niektóre atrakcje tego miejsca jak ścieżka edukacyjna w dawnym kamieniołomie, trasy rowerowe, park linowy czy zjeżdżalnia grawitacyjna, ale i tak warto odwiedzić Wdżar dla rozległych widoków.


Szybkie przeniesienie nas na górę zapewnia czynny cały rok wyciąg krzesełkowy. Z górnej stacji wyciągu czeka nas krótkie podejście aby stanąć na samym szczycie czyli na wysokości 767 m n.p.m. Przy tym spacerze trzeba zachować ostrożność, bo zimą stok zdominowany jest przez narciarzy.Ze szczytu rozciąga się widok na całe Jezioro Czorsztyńskie, ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy oraz okoliczne pasma górskie - Pieniny, Gorce i Tatry. Opis poszczególnych szczytów znajdziemy na specjalnej tablicy.


Odległość Kluszkowców od "naszych" Jaworek to 21 km. Wycieczka na górę Wdżar ma jeszcze jeden smaczny plus - po drodze można zjeść pyszne pierogi w Zajeździe Pasterniki w Krościenku nad Dunajcem (ul. Jagiellońska 131) - polecamy :)
*
Czorsztyn-Ski 
Ośrodek narciarski
Kamieniarska 30a
34-440 Kluszkowce
 
strona internetowa: www.czorsztyn-ski.com.pl 
facebook: Czorsztyn-Ski Kluszkowce

Komentarze

 1. Byłem tam raz i powiem, że było świetnie! Piękne krajobrazy i super zjazdy. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zimowe zdjęcia. Tam teraz tak jest? Aż nie mogę uwierzyć. My latem byliśmy w Jaworkach - cudnie tam jest! Zazdroszczę takiego wyjazdu :) Bawcie się dobrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam Wasze zdjęcia :) Te moje widoki są jeszcze z zeszłego roku. A jak teraz jest to nie wiem, ale zmotywowałaś mnie żebym jutro poszukała kamery internetowej :) w Jaworkach nie ma śniegu, niestety...

   Usuń
 3. Piękne zimowe krajobrazy, jest na co popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie zdjęcia! Naprawdę muszę wrzucić te swoje z Pilicy w koncu!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to