Dinozaury na żywo

Wyobraźcie sobie, że przenieśliście się w czasie do miejsca, które przedstawia ilustracja. Co wiecie o dinozaurach? Czego jeszcze byście chcieli się o nich dowiedzieć?


To z podręcznika Antka do pierwszej klasy. Tyle teorii, a teraz naprawdę przeniesiemy się w czasie :)

Niedawno mieliśmy możliwość odwiedzić wystawę "Dinozaury na żywo" - gratkę dla miłośników prehistorycznych gadów. Minęło kilka dni i doszliśmy do siebie po tym niezwykłym spotkaniu, więc teraz czas na relację :)


Jeden z pawilonów Śląskiego Centrum Targowego do 12 czerwca stał się domem dinozaurów ze wszystkich okresów historycznych.Dinozaurów - robotów jest tu dokładnie 40, są rzeczywistych rozmiarów czyli takich jakie mielibyśmy okazję spotkać kiedy chodziły po ziemi, choć nie wiem czy kto ktokolwiek z Was tego by pragnął? Największy z dinozaurów ma 6 metrów wysokości i 19 m długości.

 


Kto chce poszerzyć wiedzę o dinozaurach ma do dyspozycji opisy przy każdym gatunku, można też skorzystać z usługi przewodnika, który przejdzie wystawę z Wami.
Dinozaury ruszają się, mruczą, ryczą i wydają inne charakterystyczne dla dinozaurów dźwięki, które jeszcze dźwięczą nam w uszach.  
Wchodząc na wystawę warto zajrzeć do kina. Z kolei na końcu wystawy znajduje się strefa dziecięca, a w niej małpi gaj, ścianka wspinaczkowa, wyścig z dinozaurem, mini strzelnica, strefa zabaw Jim Jam, przejażdżka na dinozaurze i fotokącik (dodatkowo płatne), DinoSklep i Kawiarnia.

Czas przejścia przez prehistoryczny las z wieloma postojami i wracaniem się do ulubionych gatunków to ok. półtorej godziny, jeśli dzieci zabawią w strefie zabaw to może być dłużej.


Katowice nie są pierwszym miastem, które gości te niezwykłe stworzenia. Wcześniej wystawę można było oglądać m.in. w Warszawie, Wiedniu, Monachium, Singapurze, Kuala Lumpur i Makau (Chiny).

Bilety można kupić w kasie lub poprzez stronę internetową (jest taniej). Warto polować na promocje - aktualne oferty tańszych biletów szukajcie na profilu facebook wystawy.I teraz przyjemniej robi się te matematyczne zadania :)


Dzieciom wystawa podobała się bardzo, Antoś oglądając dziś zdjęcia, które tu wkładałam kolejny raz zapytał Mamusiu, a czy możemy tam znowu pojechać? I to jest jak zwykle najlepsza recenzja...
*

 
 
*
Dinozaury na żywo
ul. Targowa 5 Hala nr 3
Chorzów (Śląskie Centrum Targowe)

e-mail: biuro@dinozaurynazywo.pl
tel.: 510 299 015 (codziennie od 10:00 do 20:00)

godziny otwarcia: 10:00 - 20:00 (od poniedziałku do niedzieli)

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to