Nocne Czytanie Bajek

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach to miejsce które darzymy wielką sympatią, nie tylko dlatego, że poświęciliśmy jej pierwszy wpis na tym blogu 3 lata temu (tutaj). Kto raz usłyszy ten charakterystyczny gwizd parowozu i syk pary będzie tu wracał. My wracamy i za każdym powrotem widzimy jak to miejsce zmienia się, a ostatnią nowością są specjalne tematyczne przejazdy. Pierwszy z nich zorganizowany został pod koniec kwietnia i nazwany NOCNYM CZYTANIEM BAJEK. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - organizatorzy zapowiadają powtórkę i już wymyślają dla Was kolejne takie akcje.


Pasażerowie tego niecodziennego kursu obowiązkowo wyposażeni byli w poduszki, przytulanki i piżamy. Przejazd odbywał się na dłuższej trasie czyli pomiędzy Rudami a Stanicą. Godziny wieczorne, wagon wprawdzie nie sypialny, ale tak miło dogrzany... Jednak atrakcje takie, że nikomu jakoś spać się nie chciało. W trakcie jazdy poczęstowano nas najsłodszą czekoladą na gorąco na świecie i ciastem, a na całej trasie w obie strony czytano bajki - nieprzypadkowe i bardzo pouczające. Bajkową atmosferę zapewniały bajkowe postacie.


 

Przed kursem mieliśmy jeszcze dość czasu żeby pobuszować po stacji i posilić się przed drogą - chętni mogli upiec kiełbaski na ognisku.
 Takie i nie tylko takie atrakcje tylko w Rudach. A informacji o kolejnych takich kursach szukajcie na profilu FB lub stronie internetowej Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej.

 

Komentarze

  1. Nasza ulubiona Rudzka kolejka. Nie załapaliśmy się niestety na czytanie w piżamkach. Ale pewnie się powtórzy ta akcja bo jest wyjątkowo udanym pomysłem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W tym roku będzie więcej takich akcji, warto śledzić informacje na ich stronie.

      Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to