Nocne Czytanie Bajek

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach to miejsce które darzymy wielką sympatią, nie tylko dlatego, że poświęciliśmy jej pierwszy wpis na tym blogu 3 lata temu (tutaj). Kto raz usłyszy ten charakterystyczny gwizd parowozu i syk pary będzie tu wracał. My wracamy i za każdym powrotem widzimy jak to miejsce zmienia się, a ostatnią nowością są specjalne tematyczne przejazdy. Pierwszy z nich zorganizowany został pod koniec kwietnia i nazwany NOCNYM CZYTANIEM BAJEK. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - organizatorzy zapowiadają powtórkę i już wymyślają dla Was kolejne takie akcje.


Pasażerowie tego niecodziennego kursu obowiązkowo wyposażeni byli w poduszki, przytulanki i piżamy. Przejazd odbywał się na dłuższej trasie czyli pomiędzy Rudami a Stanicą. Godziny wieczorne, wagon wprawdzie nie sypialny, ale tak miło dogrzany... Jednak atrakcje takie, że nikomu jakoś spać się nie chciało. W trakcie jazdy poczęstowano nas najsłodszą czekoladą na gorąco na świecie i ciastem, a na całej trasie w obie strony czytano bajki - nieprzypadkowe i bardzo pouczające. Bajkową atmosferę zapewniały bajkowe postacie.


 

Przed kursem mieliśmy jeszcze dość czasu żeby pobuszować po stacji i posilić się przed drogą - chętni mogli upiec kiełbaski na ognisku.
 Takie i nie tylko takie atrakcje tylko w Rudach. A informacji o kolejnych takich kursach szukajcie na profilu FB lub stronie internetowej Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej.

 

Komentarze

  1. Nasza ulubiona Rudzka kolejka. Nie załapaliśmy się niestety na czytanie w piżamkach. Ale pewnie się powtórzy ta akcja bo jest wyjątkowo udanym pomysłem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W tym roku będzie więcej takich akcji, warto śledzić informacje na ich stronie.

      Usuń

Prześlij komentarz