Widokowa Góra Klimont w Lędzinach

Maj bez wpisu ze zdjęciami żółtych rzepakowych pól? Nie do pomyślenia! W tym sezonie znów udało nam się znaleźć miejsce, które pozwoliło nam nacieszyć się ulubionym majowym widokiem. A do tego było tak jak lubimy najbardziej, bo niedaleko, z ciepłym słońcem, pięknymi widokami i niezwykłą przestrzenią.
Jeślibyś kochany czytelniku w tej stronie podróżował, wtedy udaj się na Klemensową Górkę, a małe zboczenie z drogi wynagrodzi ci rozległy i czarujący widok - tak pisał o Klimontku Karol Miarka. Stojąc na szczycie góry trudno się pod tym nie podpisać, jest w tym miejscu coś wyjątkowego co od lat niezmiennie przyciąga tu każdego kto spragniony jest pięknych widoków.

Góra Klimont to niewielkie wzniesienie w Lędzinach, na którym stoi kościół św. Klemensa. Przy okazji świetny punkt widokowy na okolicę. Miejsce to odwiedzane jest także często przez rowerzystów. Dla tych, którzy chcą tu odpocząć w drodze lub spędzić więcej czasu podziwiając widoki przewidziano ławeczki.
Przy kościele znajduje się parking. Aby tutaj trafić musimy z głównej drogi (czyli ul. Lędzińskiej) skręcić w ul. Zabytkową lub ul. Gałczyńskiego.  
*
Klimontek w maju...

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to