Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów

Zdaję sobie sprawę z tego, że nasze trzecie warszawskie wspomnienie nie każdemu może się spodobać. Ale na pewno będzie okazją do tego, żeby oswoić pewne swoje lęki i nabyć sympatii do pewnej wyjątkowej grupy zwierząt.


W czasie ferii zimowych odwiedziliśmy wystawę Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów, która gości w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest to inicjatywa naszych rodzimych pasjonatów i hodowców. Wystawa wcześniej gościła już w muzeach przyrodniczych w całej Europie. Można ją było oglądać w Monachium, Frankfurcie nad Menem, Lizbonie, Madrycie, Sewilli, Bukareszcie, Maastricht oraz w Królewskim Muzeum Środkowej Afryki pod Brukselą.
Na wystawie znalazło się 40 żywych okazów w bezpiecznych szklanych terrariach. Wśród nich można podziwiać niewielką, ale niebezpieczną Czarną Wdowę oraz wielkiego Goliata Olbrzymiego.Ta wystawa to świetny test na spostrzegawczość. Nie wszyscy tak chętnie prezentują swoje wdzięki, czasem musi wystarczy nam tylko kawałek nogi, a czasem trzeba naprawdę wytężyć wzrok poszukując mieszkańców kolejnych terrariów.

Informacje o poszczególnych gatunkach możemy znaleźć na tablicach informacyjnych, plus za opisy w wersji dla dzieci.


Wystawę polecamy - nie ma się czego bać ;)
Na koniec ciekawostka...
Stare porzekadło mówi, że pająk widziany z rana jest zapowiedzią radości, w południe oznacza dobrą nowinę, a wieczorem nieszczęście. Pająk znaleziony na ubraniu lub w domu wróży szczęście i bogactwo, a zabicie pająka sprowadza deszcz.  
Informacje:

Bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 5 zł (dla grup szkolnych), 40 zł (rodzinny)

Wystawa czynna jest codziennie do 31 sierpnia 2016 w godzinach  10:00–19:00 w Sali Recepcyjnej Pałacu Kultury i Nauki (wejście główne od ul. Marszałkowskiej).

www.facebook.com/swiatpajakow


Komentarze

  1. O rany! Nie jestem największym fanem pajęczaków, ale na zdjęciach mogę oglądać, bo są bardzo interesujące. Pozdrawiam i zapraszam do udziału w zabawie na moim blogu! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to