Poznajemy... Eko Park w Dechę w Bielsku-Białej

Eko Park w Dechę w Bielsku-Białej to jedno z tych miejsc skąd ciężko wyciągnąć dzieci z powrotem do realnego świata. Z zewnątrz niepozorny, a mimo tego spędziliśmy tu ponad 4 godziny. Zabawa wciągnęła nas tak, ze nawet nie przeszkadzał nam straszący co godzinę deszcz, na szczęście w przerwach pomiędzy kolejnymi opadami suszyło nas słońce. Jest to miejsce dość oryginalne, z tytułową "dechą" jako podstawowym budulcem. Czy zabawa też była "w dechę"? Tak, bo w Eko Parku można nie tylko patrzeć z boku jak świetnie bawią się dzieci - można bawić się razem z nimi :)


Park jest podzielony na dwie części - pierwsza to "strefa ruchu" z dwoma dużymi zjeżdżalniami, małym parkiem linowym, krecimi tunelami, szczudlanym jeżem, bawialnią, wielką dmuchaną poduchą, interaktywną piaskownicą, torem wodnym z małymi wyścigowymi łódeczkami i ponad dwudziestometrowym krokodylem którego wnętrze kryje wiele niespodzianek - skrzyń, szaf i lin... Ciasno... ale dane mi było poznać je wszystkie ;) A paszcza krokodyla świetnie sprawdziła się jako schron przeciwdeszczowy :)
Druga część parku to "strefa gier" - ponad 20 stanowisk do gier i zabaw logicznych i sprawnościowych. Są tu kręgle, piłkarzyki, labirynty, katapulty... Wszystko sprzyja zdrowej rodzinnej rywalizacji. Nie mogłam wyjść z podziwu, że nawet w braterskiej rywalizacji było tym razem naprawdę bardzo spokojnie, zgodnie i pokojowo :)

Na wyposażeniu parku jest także karuzela łańcuchowa, która przy wielu chętnych (nie tylko dzieciach) nie może narzekać na brak ruchu.


Pomiędzy tymi dwoma strefami znajdziemy miejsca do odpoczynku i bufet z daniami które lubi każdy, szczególnie ci młodsi, czyli pizza (także sprzedawana na kawałki - od 7 zł za ćwiartkę do 20 zł za całą), frytki z dipem lub kurczak z frytkami (od 7 do 16 zł), pierogi na słodko lub słono (12 zł/7 szt. i 9 zł/5 szt.), gofry (od 4 do 11 zł) czy desery lodowe dla dzieci (od 9,50 do 12,50 zł) i dorosłych (od 12,50 do 16,50 zł). Ewentualnie jeszcze większy wybór małego i większego co-nieco znajdziemy po sąsiedzku na pierwszym poziomie Centrum Handlowego Gemini Park.


Dzieci powyżej 3 lat płacą za bilet 22 zł od poniedziałku do piątku i 26 zł w sobotę i niedzielę. Dorośli płacą za wstęp tylko 5 zł, a także mogą korzystać z większości atrakcji parku. Bilet nie ma limitu czasowego, a przy wejściu dostaje się opaskę na rękę, która umożliwia swobodne wchodzenie i wychodzenie z parku. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą gratis, tak jak seniorzy powyżej 60 roku życia i osoby niepełnosprawne z opiekunem. Trzecie i kolejne dziecko ma 50% zniżki. W Eko Parku można także zorganizować urodziny dla dziecka, więcej szczegółów tutaj.


Jedna uwaga: otwarcie parku uzależnione jest od pogody. Bieżące informacje znajdziecie na profilu facebookowym parku: www.facebook.com/EkoParkBielsko.


Dzięki tańszym wejściówkom na www.groupon.pl (dostępne tutaj) kilkugodzinna zabawa "w dechę" naszej trójki kosztowała mnie jedynie 27 zł.


*
Eko Park w Dechę
ul. Leszczyńska 20, Bielsko-Biała
tel. 661 220 055

strona internetowa: www.parkwdeche.pl

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

Komentarze

  1. Wszystko ok tylko szkoda że 6 latkowi który pierwszy raz był w parku linowym nikt nie pomagał przejść trasy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to