Górka Środulska w Sosnowcu

Górka Środulska w Sosnowcu to miejsce o którym już wspominaliśmy przy okazji wpisu Gdzie na sanki? To stok w mieście, który zimą cieszy się dużą popularnością - kiedy działa wyciąg narciarski to chętnych do jazdy na nartach podobno tutaj nie brakuje.
 

Teraz już (nareszcie!) zmieniła się pora roku i zmienił się powód aby odwiedzić tę miejską górkę. My znaleźliśmy trzy powody aby tu przyjechać. Pierwszy i podstawowy - jest to teren dobry na spacer, są alejki, zieleń i miła dla oka przestrzeń i widoki.


Drugi powód - najważniejszy - na Górce Środulskiej powstał nowy plac zabaw. Choć budowa zakończyła się niedawno, a czerwonej wstążki oficjalnie nikt jeszcze nie zdążył przeciąć to można już testować go bez ograniczeń. W pogodne dni wolne podobno są tu tłumy, nic dziwnego bo plac zabaw jest nowy i bardzo ładny.


Plac zabaw podzielony jest na kilka stref rozmieszczonych na dość rozległym terenie. Jest część dla młodszych i dla starszych dzieci dzięki czemu dla tych młodszych powinno być bezpieczniej. Są tutaj takie urządzenia których nie widzieliśmy nigdy wcześniej - nie pomyślałabym, że w temacie urządzeń na placu zabaw można wymyślić jeszcze coś nowego. Można... Starszym na pewno spodoba się ciekawe linarium z hamakami i dość nietypowe "wyścigowe" huśtawki. W sumie zamontowano tutaj 40 urządzeń. Na pewno milej w tym miejscu będzie kiedy wyrośnie trawa i zrobi się bardziej zielono, bo teren wymaga jeszcze sporo pracy i uporządkowania. Ale zachęcamy do odwiedzin i testów, bo tutaj naprawdę jest co robić.


I trzeci powód dla którego warto odwiedzić Górkę Środulską to widoki. Warto wdrapać się na górę tej... Górki - jest to punkt widokowy z którego spokojnie można pooglądać bliższą i dalszą okolicę. Bez trudu można wypatrzyć m.in. charakterystyczne i znane budynki Katowic czy zamek w Będzinie.

I ostatnia sprawa - w okolice Górki Środulskiej można bez problemu dojechać komunikacją miejską - wsiadamy i wysiadamy na przystanku Sosnowiec Środula Osiedle.

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

*
Górka Środulska
ul. 3 Maja 51 | Sosnowiec

www.facebook.com/GorkaSrodulska
www.stoksrodula.pl

Komentarze

  1. Piękne zdjęcia :-). Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super że są miasta które tak dbają o dzieci... Mamy tam kawałek ale chętnie odwiedzimy tę górkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny plac zabaw, moje dziewczyny uwielbiają wszelkie wspinaczki i zjazdy więc sporo placów zabaw odwiedzamy. I zauważam z wielką radością, że coraz więcej takich na prawdę fajnych placów zabaw z prawdziwego zdarzenia. Polecamy również choć mniejszy niż ten w Sosnowcu plac zabaw w Piekarach Śl. na MOSiR-ze. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to