Kraków | Interaktywne Muzeum Flipperów

Interaktywne Muzeum Flipperów... oryginalne, nietuzinkowe miejsce, które wciąga i bawi. Idealne na męską wyprawę ojca z synem, obowiązkowe dla miłośników pinball i gier wideo, ale nie tylko, to miejsce dla każdego kto chce dobrze się bawić. Dla "dużych dzieci" to powrót do przeszłości, dla młodszych - okazja by zobaczyć, że przed erą komputerów i plastikowych konsoli także istniało życie. Idąc tu spodziewałam się tylko jednego, że na pewno szybko stąd nie wyjdziemy i się nie pomyliłam. Z Muzeum Fliperów wyszliśmy z bólem (nóg ;) po 4 godzinach, ale z nadzieją na powrót.

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

Wejścia do Interaktywnego Muzeum Flipperów szukajcie w podwórzu budynku przy ul. Stradomskiej 15. Na pewno zaskoczyła nas powierzchnia, którą zajmuje to muzeum, bo małe nie jest. Zaskoczyła też ilość maszyn - kilkadziesiąt kolorowych, głośnych, a co najważniejsze nawet te najstarsze, kilkudziesięcioletnie, są sprawne technicznie i gotowe do grania. W skali naszego kraju to kolekcja niezwykła - naprawdę robi wrażenie.

Płacimy tylko raz - za wstęp osoba dorosła płaci 40 zł, ulgowe wejście (dzieci i młodzież do 18 lat) to koszt 20 zł, bilet rodzinny 2+2 = 100 zł. Dostajemy opaski na rękę i ograniczeni jesteśmy już jedynie godzinami otwarcia w danym dniu, korzystamy ze wszystkich maszyn już bez żadnych opłat. Na miejscu działa tylko bar z napojami, więc można wyjść, na przykład na posiłek, i wrócić z powrotem.


Chcecie usłyszeć dźwięk srebrnej kulki? Podobno jest nie do podrobienia ;)Kilka słów o flipperach ze strony Kraków Pinball Museum...

Zawsze zaczyna się podobnie. Na początku jest jedna maszyna.. urzeka jej dźwięk, odgłosy, i gra polegająca na odbijaniu kuleczki po polu gry. Są też wspomnienia – kiedyś pinballe (nazywane też potocznie flipperami) stały dosłownie wszędzie. Były ich tysiące.. w budkach, barach, świetlicach, hotelach. Ich producenci konkurowali między sobą, starając się wprowadzać coraz to bardziej zaawansowane i wymagające rozwiązania techniczne. Wystarczyło wrzucić monetę by kilka minut cieszyć się grą i współzawodnictwem z przyjaciółmi. Ich złoty wiek zakończyło wprowadzenie konsol do gier i popularyzacja komputerów domowych. Kończyły wyrzucone na śmietnik historii Dziś to antyki... a spotkanie ich w stanie pozwalającym się cieszyć ich magią jest rzadkością.

Nas urzekły i postanowiliśmy dać im drugie życie. Staramy się aby maszyny w naszym muzeum były utrzymywane w doskonałej formie technicznej. Posiadamy najpopularniejsze i najbardziej grywalne tytuły. Naszym celem jest dawanie radości wszystkim, którzy chcą poznać czar "srebrnej kuli".


*
Interaktywne Muzeum Flipperów
Kraków | ul. Stradomska 15 | piwnica w podwórzu
tel. 608 041 000
fun@krakowpinballmuseum.com
 
www.krakowpinballmuseum.com
www.facebook.com/krakowpinballmuseum

Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek 12:00 - 22:00
piątek - niedziela 12:00 - 23:00

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to