Świętujemy... Na Krawcowym Wierchu

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi rodzinami Basi z Podróży Hani i Uli z Ruszaj z nami i jeszcze kilkoma miłymi rodzinami w Glince, niewielkiej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. W takim składzie wybraliśmy się na Krawców Wierch. Wyprawa zorganizowana przez Ulę była częścią większej akcji "Zdobywamy 100 szczytów w 100 rocznicę odzyskania niepodległości". Takie wspólne wędrowanie ma wiele plusów, w grupie zawsze raźniej, a dzieci o wiele lepiej znoszą pokonywanie tych wszystkich różnic wysokości :)

*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/
 

Na górę poprowadził nas żółty szlak, który od razu dość konkretnym podejściem wynosi nas na większą wysokość. Później droga wznosi się już spokojniej aż doprowadza nas do Bacówki na Krawcowym Wierchu. Z dwoma przystankami z widokiem na okoliczne góry wejście zajęło nam niecałe 2,5 godz. Warto wybrać te okolice jako cel wędrówki jeśli lubicie mniej uczęszczane szlaki. 
 
W bacówkowym menu znajdziecie tylko kilka pozycji, ale konkretnych i smacznych. Do wyboru są zupy ogórkowa, pomidorowa, soczewicowa lub żurek (10-15 zł), sałatki (10 zł), fasolka, bigos krawculski lub kasza gryczana z leczo (16-20 zł), są też dania na słodko - racuchy z jagodami lub halawa z owocami (10-20 zł). Ostrzegam, że trudno przejść obojętnie obok czekolady na gorąco (6 zł).


Nieco powyżej Bacówki na rozległej Hali Krawcula (polanie pod szczytem Krawcowego Wierchu) Tomek zrobił wszystkim uczestnikom tej wyprawy pamiątkowe zdjęcie.

Fot. Ruszaj z nami


Reszta tego popołudnia minęła nam przy wspólnym ognisku. Można je rozpalić w specjalnie wyznaczonym miejscu - pokrywamy tylko koszt porcji drewna (50 zł). 
 
Było tak przyjemnie, że trudno nam było zebrać się i ruszyć w drogę powrotną, do zejścia zmotywowaliśmy się dopiero kiedy zaczęło zachodzić słońce. W czasie jesiennych wypraw latarki albo czołówki to obowiązkowe wyposażenie plecaka, warto je mieć, bo przy tak krótkich dniach mogą się przydać szybciej niż myślimy.


Dziękujemy Uli za zaproszenie i organizację tej wyprawy, a wszystkim uczestnikom za miłe towarzystwo. Wspólne rodzinne wyprawy na pewno będziemy powtarzać, okazja była wspaniała, ale na pewno znajdziemy kolejne okazje i miejsca dobre do spotkań. Mam nadzieję, że następnym razem dołączycie do nas? :)


 
  Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu
  tel. 504 684 027
  e-mail: bacowka@krawcow.pttk.pl

  krawcow.pttk.pl
  www.facebook.com/krawcowy

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to