Spacerem... Park Piaskownia w Żorach

O Parku Piaskownia w Żorach po raz pierwszy przeczytałam na grupie Rowerem po Śląsku | link | ponieważ jest to miejsce często odwiedzane przy okazji wycieczek rowerowych po pięknym Pojezierzu Palowickim. Sam park jest niewielki, więc może jako jedyny cel wycieczki to będzie trochę za mało, chyba że spacer przewidziany jest na jakieś małe nóżki - to będzie w sam raz Druga opcja to przystanek na trasie, na przykład jeśli jedziecie "Wiślanką" przez Żory, to jak najbardziej warto się zatrzymać na spacer w tym miejscu - tym bardziej, że nie trzeba wiele zjeżdżać z trasy.

I my ten park odwiedzamy przy okazji wypadów rowerowych na Pojezierze Palowickie - można w nim w spokoju i wśród zieleni odpocząć po wycieczce

Główne wejście do parku (i niewielki parking) znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Bocznej z ul. Gichta, tutaj to miejsce na mapie | link |.

CO CIEKAWEGO ZNAJDZIECIE W PARKU PIASKOWNIA?

Teren parku obejmuje obszar ok. 3 hektarów. Jest to taki pół-park, pół-las z dróżkami wijącymi się wśród drzew i dookoła stawu. Dobre miejsce na spacer, ale i na piknik, który możecie urządzić nad brzegiem wody Jeśli nie kocyk, to do odpoczynku można wykorzystać znajdujące się tu stoły i ławki.

Atrakcją tego miejsca jest Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, na który składa się ścieżka dydaktyczna z zestawem plansz edukacyjnych, które pokazują bogactwo świata roślinnego. Część tego "bogactwa" możemy zobaczyć nie tylko na tablicach, bo park jest pełen ciekawych okazów drzew, krzewów i roślin, także takich bardziej egzotycznych. Jeśli chcemy poznać je bliżej i nauczyć się ich nazw to są one opisane na tabliczkach.

Dzieciom na pewno spodoba się dość oryginalny drewniany zwierzyniec, który ktoś wykonał i "wypuścił" na teren parku Ciekawe czy uda się Wam odnaleźć wszystkie figurki - powodzenia

Innym ciekawym parkiem, który możecie odwiedzić w Żorach jest Park Cegielnia (m.in. z ciekawymi placami zabaw i świetnym miasteczkiem ruchu drogowego). O PARKU CEGIELNIA pisaliśmy już tu: Park Cegielnia w Żorach

A w naszej galerii wiosenno-jesienny mix zdjęć z parku :)

Komentarze

  1. Fajne miejsce :).

    Ooo, nie wiedziałam o drewnianych zwierzątkach... :).

    Do parku skręca się w lewo, a jakby pojechało się w prawo, to dojedzie się do Gichty i fajnych stawów. Super miejsce na jazdę na rowerze :).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to