Rowerem... Pętla Ludźmierz - Chochołów | Szlak wokół Tatr

Na rozpoczęcie wakacji mieliśmy okazję przejechać fragment C-U-D-O-W-N-E-G-O Szlaku rowerowego wokół Tatr. Na początek rowerowych przygód z Podtatrzem wybraliśmy pętlę, którą znaleźliśmy w przewodniku "ZAKRĘĆ W TATRY - Przewodnik rowerowy" - listę miejsc, w których można otrzymać ten przewodnik znajdziecie pod tekstem. 
Ta trasa opisana jest na oficjalnej stronie SZLAKU WOKÓŁ TATR tutaj: 
http://www.szlakwokoltatr.eu/go/01


A my przedłużyliśmy sobie przyjemność kręcenia po nowym równiutkim asfalcie z widokiem nie tylko na Tatry wybierając za punkt startu Ludźmierz (można też Nowy Targ), dzięki temu wyszło nam nieco więcej niż w przewodniku, bo 40 km.

W tej opcji w jedną stronę mamy lekko pod górkę, za to wracamy zjeżdżając w dół - czyli idealnie ;) Cała przejechana przez nas trasa jest łatwa i przyjemna, odpowiednia dla każdego, także dla rodzin z dziećmi - na rowerach i w przyczepkach. Co na niej? Wspaniałe widoki na Tatry i Babią Górę z Domańskiego Wierchu, uspokajająca zieleń pól i ogromne przestrzenie wokół nas, punkty gdzie można odpocząć, a w połowie drogi - Chochołów i jego ciekawa drewniana architektura. Prawie cała trasa wiedzie poza ruchem samochodowym, po nawierzchni asfaltowej (jedynie 4 km to szuter).

Gdzie zjeść na trasie?
W Chochołowie odwiedziliśmy Chocho Burger | Chochołów 205a |. Była sałatka, pizza i burger - wszystko pyszne & bardzo polecamy :)

PS. Gdzie można otrzymać przewodnik "ZAKRĘĆ W TATRY - Szlak wokół Tatr i inne trasy na Podtatrzu"? Bezpłatnie w punktach informacji turystycznej:
 • Nowy Targ, ul. Sobieskiego 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00)
 • Nowy Targ, Ratusz, ul. Rynek 1 (poniedziałek 10:00 - 18:00, wtorek - piątek 9:00 - 17:00, sobota 9:00 - 14:00)
 • Kraków, Plac Wszystkich Świętych
 • Zakopane, ul. Kościeliska 7 (od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00-17.00)
 • Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 183 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00)  
 • Chochołów, Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk, Chochołów 40 (od wtorku do soboty w godz. 9:00-17:00)
Dodatkowo przewodnik w całości dostępny jest w wersji elektronicznej:

Komentarze

 1. Ale super trasa! Mąż z synem potrafią bez problemu "wykręcić" na rowerach 50 km dziennie, więc ta trasa z Waszą "przedłużką" jest idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna trasa, chchoburgery równiez zaliczone, myślę, że jeszcze wrócimy kiedyś bo mozna fajnie modyfikowac trasę. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza