Spacerem... Park Zielona w Dąbrowie Górniczej

PARK ZIELONA w Dąbrowie Górniczej w opinii odwiedzających (i naszej też) jest wyjątkowy. Bardzo ładnie odnowiony, z szerokimi, równymi i utwardzonymi alejkami idealnymi np. na naukę jazdy na rowerze albo rekreację na hulajnodze, spacer z wózkiem, psem, biegi czyli wiele aktywności. Z drugiej strony jest tu wiele miejsc gdzie czas można spędzić spokojniej - po prostu posiedzieć, podumać i odpocząć. 

W maju niektóre alejki wiją się wśród ogromnych połaci białych kwiatów czosnku niedźwiedziego, tak rozległych, że często nie widać końca tego białego morza ;) 

  
Co jeszcze można tu znaleźć?
  • Nowy, duży plac zabaw - niestety w maju nie nie wolno było jeszcze z niego skorzystać (wiadomo z jakiego powodu...). Ale w tym już lepszych czasach dzieci (szczególnie młodsze) mogą bawić się korzystając z nowych i ciekawych urządzeń.
  • Poza tym jest woda, mostki, wąskie ścieżki nad rzeką, ławeczki i piękne stare drzewa, które latem dają przyjemny cień. W sezonie działa duża fontanna (w maju niestety jeszcze nie działała), działała za to kawiarnia z napojami czy lodami. Są także toalety.

Samymi tylko alejkami tego parku można zrobić kilka kilometrów, jest ich tu dość gęsta sieć, ale można pójść jeszcze dalej. Z parku bardzo blisko jest nad JEZIORO POGORIA III, a tu z kolei poza ścieżką, którą można obejść całe jezioro (ok. 6 km) jest jeszcze molo i dość duża plaża, kolejne place zabaw, kawiarnie oraz bary (podobno przy dobrej pogodzie gastronomia działa tu nawet w zimowe weekendy). Jezioro warto obejść, to naprawdę przyjemny spacer, jedynie trzeba uważać, na poruszających się także po tej samej ścieżce rowerzystów.

PARKING: Dąbrowa Górnicza, ul. Letnia lub przy Jeziorze Pogoria III (Malinowe Górki). Blisko parku znajduje się przystanek autobusowy - Korzeniec Park Zielona (rozkładów jazdy szukajcie tutaj: metropoliaztm.pl). 

Jeśli chcielibyście dojechać tu rowerami to polecamy Wam bardzo przyjemną trasę z Będzina, więcej o niej pisaliśmy tutaj: Rowerem... Z Będzina na Pogorię III.Rok 2017 | Park Zielona przed rewitalizacją...


Rok 2020 | Tak pięknie prezentuje się bardzo zielony Park Zielona wiosną. Wybierzecie się na spacer? :)

Komentarze

  1. Przybłąkałam się z Facebooka, a tu rodzinna Dąbrowa:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Park pięknie się prezentuje. Może kiedyś pojedziemy tam na rowery :).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to