Wystawa Budowli z Klocków LEGO | Gliwice

Do Gliwic wróciła Wystawa Budowli z Klocków LEGO - ponownie ułożyła się ona pod dachem Centrum handlowego Europa Centralna. Organizatorzy wystawy chwalą się trzycyfrową ilością makiet (podobno ponad 100), a wśród nich oczywiście wiele ekspozycji premierowych (warto wiedzieć, że premierowych, ale na Śląsku). Wystawa ta może być propozycją na niepogodę, ale nie tylko. My odwiedziliśmy ją w środku tygodnia (i jeśli tylko możecie taki czas Wam polecamy), więc z nami na wystawie było dosłownie tylko kilka rodzin. Dzięki temu mogliśmy wszystko spokojnie zobaczyć.  


Poza samymi gablotami, w których zamknięte są klockowe eksponaty, jest także przestrzeń do zabawy klockami LEGO gdzie dzieci w każdym wieku mogą bawić się & układać :)

Trudno byłoby tu wszystko pokazać, ekspozycja z klocków podoba się naprawdę niezależnie od wieku i na pewno warto ją zobaczyć. Chociaż my wyszliśmy z niedosytem, ale tylko dlatego, że w styczniu tego roku odwiedziliśmy wystawę budowli z klocków Lego na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie widzieliśmy już część tych konstrukcji, a sama wystawa była o wiele większa niż "nasza" gliwicka i były tam naprawdę fantastyczne budowle. Bardzo brakowało nam modeli ze Star Wars, tu jest tylko jedna gablota, a przyznam że chłopcy na to liczyli, wiadomo :( 

Co możecie znaleźć na tej wystawie? Są rekordowej wielkości budowle - m.in. Plac św. Piotra z Bazyliką i Kolumnadą, Katedra Notre-Dame w Paryżu - i jest to model wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jest Siedem Cudów Świata, klockowe zmysły oraz postacie w naturalnych rozmiarach i Batmobil z Batmanem jak żywym ;) Do budowy tego siedmiometrowego pojazdu trzeba było zużyć 900 000 klocków-części.

Ile czasu potrzebujecie aby zobaczyć ten kolorowy klockowy świat? Możliwe, że więcej niż zakładacie ;) Wystawa otwarta została 12 września i potrwa do 27 czerwca 2021 roku.

CENNIK znajdziecie na końcu naszej galerii zdjęć. Jeśli wybieracie się tu w dzień wolny to warto wcześniej kupić bilet on-line, wtedy nie stoi się do kasy na miejscu.

W CH Europa Centralna znajdziecie jeszcze kolejne wystawy: 
  • 3D Trick Gallery - galeria dla miłośników selfie, którą można odwiedzić z 50% rabatem jeśli równocześnie kupicie bilety na obie wystawy (Wystawę LEGO + Trick Gallery). 
  • Po sąsiedzku jest też Wystawa pająków i skorpionów (jeszcze nie byliśmy) oraz oczywiście fantastyczne Kolejkowo.

GODZINY OTWARCIA: poniedziałek - sobota oraz niedziele (także niehandlowe) i święta od 10:00 do 19:30.

 


*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to