Spacerem... Park Rozkówka w Będzinie

Mówią, że na tym świecie są dwie pewne rzeczy, wiecie jakie ;) A my dorzucilibyśmy jeszcze trzecią pewną sprawę - parki w naszym województwie śląskim pięknieją i stają się coraz bardziej przyjazne młodszym i starszym użytkownikom.

W gorący letni dzień odwiedziliśmy Będzin i w poszukiwaniu cienia trafiliśmy do Parku Rozkówka. Misja zakończyła się sukcesem, bo cienia znaleźliśmy sporo, ale wiele było też atrakcji poza samym cieniem ;)

PARKING: Będzin, ul. Kilara przy samym wejściu do parku | tutaj to miejsce na mapie 

Z parkingu utwardzoną alejką udaliśmy się w stronę Klubu jeździeckiego Amigo i Restauracji Rozkówka. Można tam podjechać także samochodem, ale wtedy miną Was pierwsze atrakcje (a szkoda by było...) czyli plac zabaw, tyrolka i skałki wspinaczkowe :)

Klub jeździecki Amigo to przede wszystkim atrakcje związane z końmi - tu możecie umówić się na spokojny spacer na końskim grzbiecie (w parku jest ścieżka przeznaczona tylko dla koni) lub zorganizować urodziny dla dziecka z przejażdżkami na kucyku lub koniu.

Jeśli miniecie restaurację mając ją po lewej stronie to idąc dalej w oddali zobaczycie sporych rozmiarów całuśną żabę, ona wskazuje kierunek gdzie pójść dalej ;) Kiedy minęliśmy żabę okazało się, że w Parku Rozkówka ma ona wielu innych drewnianych przyjaciół. Ścieżka, która jest tu wytyczona i którą przeszliśmy, jest usiana figurkami leśnych stworzeń! A do tego przy naszej ścieżce co kilka kroków mamy drewniane konstrukcje placu zabaw, altanki, ławki, miejsca na ognisko i ciekawe tablice edukacyjne. Jest tu naprawdę bardzo przyjemnie, tym bardziej że mimo przebywania na miejscami dość zacienionym terenie nie dokuczały nam żadne niepożyteczne owady ;) Po zatoczeniu zgrabnej pętelki (na miejscu jest mapa), wracamy do naszej żabki, a później na parking. Zaskoczyło nas to, ze w parku spotkaliśmy tylko kilkanaście osób. Przyjeżdżajcie...

Na koniec odpocząć i zjeść nie tylko dobre lody możecie w Restauracji Rozkówka. Jest tu letni ogródek. Więcej pozycji z restauracyjnego menu znajdziecie tutaj. A w menu pizze, burgery, zupy, pierogi, dania obiadowe i zestawy dla dzieci, sałatki, itp.

Zapraszamy Was na spacer po Parku Rozkówka...


 
CO JESZCZE WARTO ODWIEDZIĆ W BĘDZINIE?

  • Wodny plac zabaw w dzielnicy Warpie
  • Zamek w Będzinie z widokową zamkową wieżą & Podziemia Będzina
  • Plażę miejską w Będzinie czyli ciekawy teren rekreacyjny nad rzeką Przemszą, można tu dojechać rowerem z Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej albo spod Zamku w Będzinie. Albo podjechać samochodem - tutaj to miejsce na mapie.
  • Teatr Dzieci Zagłębia
  • I oczywiście możemy też odwiedzić nową niezwykłą atrakcję czyli FreakPark, o którym więcej niedługo napiszemy i oczywiście Wam pokażemy :)
  • PS. Niedługo będzie można korzystać z nowego i ładnego Parku Krakowska, który powstaje w rejonie ul. Krakowskiej.

 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to