Plażujemy... Nad Balatonem w Wodzisławiu Śląskim

Razem z coraz cieplejszymi słonecznymi promieniami rozpoczynamy Tour de Kąpieliska w śląskim i okolicach. Na początek miejsce, którego jeszcze u nas nie było czyli BALATON & Wodzisław Śląski. Jest to kąpielisko, z którego mieszkańcy Wodzisławia i okolic korzystają już ponad 50 lat! Oficjalnie otwarte zostało w piątek 25 czerwca - "oficjalnie" to znaczy, że zaczęła działać wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowerki wodne & kajaki), sprawdzona jest czystość wody, a nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będą ratownicy
 

Do dyspozycji wypoczywających nad Balatonem będzie pływający pomost oraz piaszczysta plaża z nowym, czystym piaskiem (na zdjęciach widać prace nad dopieszczeniem... to znaczy "napiaszczeniem" plaży ;)) Będzie działać mała gastronomia.

Od 25 czerwca kąpielisko jest strzeżone codziennie od godz. 10:00, także od 10:00 będzie działać wypożyczalnia sprzętu pływającego.
 
Co poza plażowaniem? SPACER!
 
Cały zbiornik można obejść korzystając ze ścieżki, która biegnie przy brzegu. Niestety nie jest to trasa na wózek - miejscami jest dość pagórkowato - terenowo, są malownicze korzenie, co ma także swoje plusy - nudno nie jest ;) Dla dzieci jest tu niewielki plac zabaw - statek. Spacerując można trafić na stanowiska do ćwiczeń.
 
Parking: Jeden parking znajduje się tuż przy kąpielisku, ale my polecamy nieco dalszy. Z tego parkingu w pakiecie mamy spacer ładną leśną drogą (ok. 750 m). Do wyboru są dwie drogi dojścia nad Balaton - po prawej stronie będzie ścieżka asfaltowa, ale my polecamy ładniejszą - nieasfaltową, wejście na nią znajdziecie po lewej stronie parkingu.
Trasa naszego spaceru - razem równo 3 bardzo ładne kilometry :)
 

 
Jedyna uwaga - nie wiem jak będzie po rozpoczęciu sezonu, ale razem z pracami porządkowymi na kąpielisku trwał rozruch (?) głośników, a wydobywające się z nich dźwięki popularnego radia skutecznie zagłuszały odgłosy natury nawet nieco dalej, w lesie. Niestety już przed sezonem było dość głośno...
 
Co jeszcze można odwiedzić przy okazji wizyty w WODZISŁAWIU? Rodzinny Park Rozrywki - Trzy Wzgórza, w którym znajdziecie wiele ścieżek spacerowych (idealnych na spacer z wózkiem lub rower), duży plac zabaw, bardzo duży tor do jazdy na rowerze, tory do jazdy dla samochodów na pilota, gastronomię, park linowy i wiele ciekawych miejsc, które czekają na odkrycie :)
 
Życzymy Wam bezpiecznego & radosnego wypoczynku nad wodą i nie tylko :)
 
  
*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

  1. Ojej byliście tak blisko nas :):):) wielka szkoda że nie udało nam się spodkać :(
    pozdrawiamy cieplutko :) Na Romantycznej Baszcie byliście?? to bardzo blisko Balatonu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to