Ogród Świateł PINOKIO w Legendii - Śląskim Wesołym Miasteczku 2022

OGRÓD ŚWIATEŁ to wyjątkowa wystawa plenerowa, która przeniesie Was do pełnego światła i kolorów bajkowego świata. W tym roku niezwykły ogród, który wyrósł w LEGENDII Śląskim Wesołym Miasteczku, pozwoli Wam przypomnieć sobie wiele niesamowitych przygód Pinokio, drewnianego pajacyka, który chciał się stać prawdziwym chłopcem.

  • Wystawa Ogród Świateł w Legendii potrwa od 28 października 2022 do 26 lutego 2023.
 

 

Motywem przewodnim tej wystawy jest Pinokio, więc znajdziecie tu ponad trzydzieści instalacji świetlnych przedstawiających szereg postaci znanych z tej bajki jak m.in. Dżepetto, Lis i Kot, marionetki Arlekin i Pulcinella, Gadający Świerszcz, Wróżka o błękitnych oczach. Spacerując alejkami traficie nawet na... rekina i tuńczyka ;)

Oprócz barwnych scen przedstawiających m.in. znany z bajki cyrk czy wyspę pracowitych pszczół będą także atrakcje multimedialne, m.in. łąka świetlna, spektakl rzeki świateł, który odbywa się na wodzie oraz mapping. Jest także kilka specjalnych punktów gdzie można zrobić sobie ciekawe pamiątkowe zdjęcia. 

Wystawa w Legendii to nie tylko wrażenia wizualne, do dyspozycji zwiedzających będą również wybrane atrakcje wesołego miasteczka - Jama Bazyliszka, Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake Expedition oraz wybrane atrakcje dziecięce. Pełną listę atrakcji znajdziecie tutaj: chorzow.ogrodswiatel.pl/mapa-atrakcji

Na terenie Legendii będą miejsca gdzie można się ogrzać, działać będzie siedem punktów gastronomicznych, więc na spacer można wyruszyć z grzanym winem czy kubkiem gorącej czekolady. 

  • Zwiedzanie Ogrodu Świateł z dziećmi...

Planujecie spacer po Ogrodzie Świateł z dziećmi? Dla nich przewidziano specjalną GRYwalizację, tym razem nie będzie papierowej mapki (ekologia...) ale na początku zwiedzania zeskanujcie kod QR tej gry i zwiedzając ogród rozwiązujcie zagadki, dzięki którym dzieci lepiej poznają losy Pinokio. Dla uczestników gry czekają nagrody niespodzianki :)

  • A teraz CENNIK czyli ile kosztuje wstęp do Ogrodu Świateł?

- od poniedziałku do czwartku: bilet normalny (uwaga! dla osób powyżej 12 roku życia) - 39 zł | bilet ulgowy (dzieci powyżej 3 roku życia i do 12 lat, seniorzy 60+, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie) - 36 zł | bilet dziecięcy (dla dzieci poniżej 3 roku życia) - 1 zł 

- od piątku do niedzieli & święta: bilet normalny - 45 zł | bilet ulgowy - 42 zł | bilet dziecięcy - 1 zł 

- Jest i nowość! Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej dostępne są bilety sezonowe. Bilet taki umożliwia wejście na wystawę raz dziennie przez cały okres jej trwania od dnia zakupu. Bilety dostępne są online na stronie bilety.ogrodswiatel.pl, a od początku wystawy także w kasach Legendii. Koszt biletu sezonowego: 99 zł (normalny - dla osób które ukończyły 12 rok życia) oraz 89 zł (ulgowy).

  • Godziny otwarcia Ogrodu Świateł:

- poniedziałek - czwartek
28 października - 10 listopada: 17:00-20:00
11 listopada - 29 stycznia: 16:00-20:00
30 stycznia - 27 lutego: 17:00-20:00

- piątek, sobota, niedziela & święta (dzień 31 października oraz 27-30 grudnia traktowane są jak dni świąteczne): 16:00-21:00

  • Jak dojechać do Ogrodu Świateł w chorzowskiej Legendii?

- Wystawa mieści się w Legendii - Śląskim Wesołym Miasteczku, przy Placu Atrakcji 1 w Chorzowie. Na wystawę można dojechać samochodem i skorzystać z parkingu przy Legendii. Koszt parkingu dla zwiedzających wystawę to 20 zł. 

- Można dojechać tu także komunikacją miejską - tramwajami nr T0, T6, T11, T19, T23 do przystanku „Park Śląski Wesołe Miasteczko”.

I na koniec mała uwaga... Przygotujcie się na długi spacer - żeby zaliczyć wszystkie atrakcje trzeba obejść całą Legendię dookoła :)

Jeśli będziecie mieć niedosyt i chęć na więcej to podobne wystawy są w Krakowie - tu króluje Piotruś Pan w Ogrodzie Świateł - Kraków, w Warszawie - Królewna Śnieżka w Ogrodzie Świateł - Warszawa Powsin & Gdyni gdzie spotkacie Alicję w Krainie czarów w Ogrodzie Świateł Gdynia.

A teraz zapraszamy Was na spacer po rozświetlonej i kolorowej Legendii :)

 

 
Naszą galerię kończymy bardzo słodkim akcentem - takie cuda czekają na Was zimą w Legendii :) Wybierzecie się do Ogrodu Świateł w tym sezonie? Który wybierzecie? Dajcie znać w komentarzach :)

 
*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to