Poznajemy... Zakątek Zwierzątek w Dzimierzu

Z tego co tu napiszemy chyba najbardziej ucieszą się dzieci & miłośnicy dyń w każdej postaci ;) ZAKĄTEK ZWIERZĄTEK - Zakatek Zwierzatek - to ZAGRODA EDUKACYJNA, która znajduje się w Dzimierzu. A gdzie znajduje się Dzimierz? W dość spokojnej okolicy pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem. I tak przykładowo do Dzimierza mamy ok. 15 km z Rybnika i Raciborza, 18 km z Rud i 40 km z Gliwic.

W Zakątku mamy możliwość przebywania wśród przyjaznych zwierząt. Na dzień dobry w cenie biletu dostaniecie kubeczek z marchewką, jak kozy i alpaki zwęszą zawartość to pewnie szybko się go pozbędziecie ;) Nie szkodzi, za 5 zł można dokupić kolejny... Mieszkają tu alpaki, kozy, owieczki, paw, kangur, króliki i małpka (w jednej części). W drugiej części są kury, gęsi i kaczki.


Kolejna część Zakątka to plac zabaw na piasku (są tu nawet... palmy ;)) Jest piaskownica i są zabawki. Można także korzystać z huśtawek na wybiegu zwierząt. Jest tu sporo miejsc gdzie można usiąść, ale można przynieść swój koc i piknikować do woli. W Stodole są także miejsca siedzące, ale pod dachem - także z widokiem na alpaki. Przy placu zabaw jest miejsce na ognisko - jeśli przyniesiecie swój prowiant to będzie i ogień, jest ruszt i kijki do pieczenia na ogniu. 


Zakątek Zwierzątek można odwiedzać przez cały rok, ale zaraz dowiecie się dlaczego warto to zrobić jesienią. Za częścią rekreacyjną jest jeszcze pole, na którym znalazło się miejsce dla sporej dyniowej kolekcji. Można tu robić zdjęcia w jesiennym już klimacie. 


Dynie są na sprzedaż, można brać bezpośrednio z dyniowego poletka, ale kolekcję kilku gatunków dyń (nawet takie jak Muscat i Baby Boo) znajdziecie przy wejściu do Stodoły. Dynia do zdrowa i idealna pamiątka :) Jak będziecie mieć szczęście to załapiecie się także na inne pamiątki np. dżem z dyni albo świeże jajka od szczęśliwych kur.


Ile kosztuje wstęp?
Aktualnie i aż do końca sezonu dyniowego ze względu na możliwość korzystania z zagrody dyniowej wstęp kosztuje 30 zł (kiedy już znikną dynie, pewne z pierwszymi przymrozkami, to bilet wróci do wcześniejszego poziomu czyli 20 zł - będzie to plus minus pod koniec października).
- Dzieci do lat 2 wchodzą do Zakątka bezpłatnie.
- Do końca października rodzina pięcioosobowa wchodzi za 120 zł.
- Osoby niepełnosprawne płacą połowę biletu.

  • W cenie biletu jest herbata albo kawa rozpuszczalna, można kupić kawę z ekspresu albo zimne napoje.
  • Przy wejściu parking na kilkanaście aut, prowadzi do niego dość wąska droga. 
  • Można skorzystać z ładnej i czystej toalety wyposażonej w niezbędne akcesoria i kosmetyki dla mamy i dziecka.
  • Zagroda otwarta jest codziennie od godz. 10:00. Można przebywać tu tyle czasu ile się tylko chce, aż do zamknięcia.
  • Ze względu na to, że mieszkańcy zagród stresują się nieznanymi czworonożnymi gośćmi to nie wolno wprowadzać tu swoich zwierząt.
  • Jeśli macie jakiekolwiek pytanie czy problem możecie liczyć bardzo miłe panie, które chętnie na każde Wasze pytanie odpowiedzą, a nawet oprowadzą Was po całym terenie.
 

Nie licząc oferty z napojami to na  miejscu nie ma gastronomii, więc warto mieć coś do jedzenia ze sobą. Można także skorzystać z oferty gastronomicznej tej okolicy. Do wyboru jest:
- TAAKA RYBA w Suminie (restauracja + smażalnia przy łowisku)
- Smażalnia Rybaczówka w Pstrążnej
- Manufaktura Rybnickich lodów rzemieślniczych w Lyskach

Taaka Ryba w Suminie - łowisko i smażalnia


 *

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to