Poznajemy... Park miniatur sakralnych w Olszowej

Park miniatur sakralnych w Olszowej (woj. opolskie) odwiedziliśmy pierwszy raz w 2016 roku czyli dawno, dawno temu ;)  Do miejsc, które kiedyś nam się spodobały chętnie wracamy żeby zobaczyć czy i co się tam zmieniło. Okazało się, że Park Olszowa mimo upływu lat trzyma bardzo dobry poziom, a do tego pojawiły się nowe atrakcje. 

W parku miniatur możecie oczywiście liczyć na... MINIATURY – tu postawiono na najbardziej znane OBIEKTY SAKRALNE głównie Polski & Europy, znajdziecie tu m.in. Sanktuarium na Jasnej Górze, Katedrę Wawelską w Krakowie, Katedrę i Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę i Plac św. Piotra w Rzymie, Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz bazyliki w Lourdes & Fatimie. W sumie jest tu 18 miniaturowych budowli, które jak na „miniatury” to są całkiem spore, bo wykonane w skali 1:25. Największa budowla ma wysokość prawie 6,5 m. 


Jest tu STREFA AKTYWNOŚCI, z której mogą korzystać głównie dzieci, a dorośli, jeśli nie będą im towarzyszyć mogą odpocząć na leżakach tuż obok i nadzorować zabawę ;) W tej strefie jest m.in. PARK LINOWY z tyrolkami, z którego korzystać mogą dzieci w wieku 3-13 lat. Jest tu także m.in. plac zabaw, zielony labirynt, kręgle, krzywe lustra, trampoliny, tor pontonowy, mini hokej – część z tych "atrakcji" możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. 


Park jest bardzo ładnie utrzymany, w środku lata dużo tu kwiatów i zieleni, więc spacerując można poczuć się tu jak w dużym ogrodzie, jest czysto, a miniatury mimo już kilku dobrych lat wyglądają jeszcze dość świeżo. W upalny dzień nie sposób uniknąć tu słońca, także w strefie aktywności, ale można odpocząć na leżakach nad stawem i ławeczkach w cieniu.


Ile kosztuje wstęp? Dane z 2023 roku:
  • Od poniedziałku do piątku bilet normalny kosztuje 16 zł, rodzinny 2+1 – 42 zł, 2+2 – 56 zł, 2+3 – 70 zł co co jak na obecne ceny w parkach rozrywki wydaje się ofertą bardzo przyjazną kieszeni.
  • W soboty, niedziele i święta bilet normalny kosztuje 25 zł, rodzinny 2+1 – 68 zł, 2+2 – 90 zł, 2+3 – 110 zł.
  • Wszystkie atrakcje parku są w cenie biletu poza wypożyczeniem łódki lub rowerka wodnego na stawie – dodatkowa opłata to 20 zł za 30 minut.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Na miejscu goście mają do dyspozycji duży bezpłatny parking
  • Dojazd do Parku Olszowa jest bardzo prosty - z Katowic dotrzecie tu w ok. 40 minut i to jadąc głównie autostradą A4. Również ok. 40 minut zajmuje dojazd z Opola.
  • Na terenie parku znajduje się miejsce gdzie można kupić napoje i przekąski, w niedzielę był także grill.
  • Tuż obok parku jest Gościniec Pod Złotym Rogiem - menu znajdziecie tutaj oraz Sala zabaw Bajkowy Sad, która czynna jest w piątki od 15:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 19:00. Pierwsza godzina zabawy kosztuje 17 zł od osoby, kolejna – 10 zł. W bawialni znajduje się trzypoziomowa konstrukcja z przeszkodami, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, strefa zabaw do lat trzech oraz kawiarenka dla opiekunów.
  • Z opaską, którą dostaniecie w kasie, można wychodzić z parku i wracać dowolną ilość razy (danego dnia w godzinach otwarcia). 
  • Jeśli mielibyście plan na dłuższy pobyt w tej okolicy to miejscami noclegowymi służy kameralny pensjonat Złota Podkowa, który także jest na miejscu.
  • Więcej informacji o Parku Olszowa znajdziecie tutaj.
*
 
Jeśli wybierzecie się w te okolice to Park Olszowa nie musi być jedynym punktem Waszej wycieczki, wiadomo że okolice Góry Św. Anny obfitują w ciekawe miejsca na pogodę i niepogodę. 
 
 
Jeśli lubicie spokojne leśne spacery to mamy dla Was propozycję miejsca mniej znanego i mało uczęszczanego – REZERWAT PRZYRODY BOŻE OKO. Zajrzyjcie tam jeśli lubicie dłuższe wędrówki i bukowy las.


Rezerwat „Boże Oko” położony jest na terenie Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”. Najłatwiej dostać się do niego z Czarnocina, gdzie na ul. Wiejskiej (za nr 10) znajdziecie parking z dużą i szczegółową mapą tej okolicy. Do lasu wchodzi się przechodząc przez mostek i dalej wąską ścieżką w górę, kilka kroków tą niepozorną dróżką i już macie przed sobą piękny las... Można pokusić się tu o krótszy lub dłuższy spacer, bo wytyczona tu ścieżka przyrodnicza „Czarnocińskie Buczyny” to ok. 8 km spaceru. 

 

 
 *

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to