Wystawa budowli z klocków Lego w Bielsku-Białej

Wystawa reklamowana jako największa w Polsce wystawa z klocków Lego trwa od 25 października do 31 grudnia w bielskiej Galerii SFERA. Zainteresowanie wystawą wydaje się być ciągle spore, ale opinie na jej temat są podzielone. Przyznam, że sama jadąc do Bielska miałam mieszane uczucia czego się spodziewać.


Na kilkudziesięciu metrach kwadratowych jednego pomieszczenia zgromadzono około miliona klocków ułożonych w budowle i makiety o formie i wielkości trudnej do powtórzenia w warunkach domowych. 


Widzieliśmy zestawy seryjne, budowle unikatowe, a także autorskie konstrukcje m.in. wysoką na 1,5 m Wieżę Smoków oraz takie, które zajmowały 25 m2 (ogromna makieta Lego City). Nie będę rozpisywać się na temat rozpiętości tematycznej zestawów które widzieliśmy, bo było ich naprawdę dużo, zresztą przyznam że nie wszystkie znam ponieważ gustujemy w tradycyjnych zestawach, z drugiej strony trudno byłoby też wymienić czego w gablotkach nie można było znaleźć...Wieża Smoków
 


Fragment ogromnej makiety Lego City

Wystawa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, trudno mi orzec dla kogo bardziej. Na pewno ze względu na zróżnicowaną tematykę nad pewnymi gablotkami dłużej zatrzymują się dzieci, a nad innymi przeznaczonymi głównie dla nich - dorośli. My najwięcej czasu spędziliśmy na spacerze wokół makiety Lego City.
Sporo uwag dotyczy czasu poświęconego na zwiedzanie, pod informacjami o wystawie zamieszczonymi w różnych miejscach w internecie czytałam komentarze, w których niektórzy odwiedzający twierdzili, że obejrzeli wystawę w 5 minut.  My spędziliśmy tu dokładnie 60 minut, bo żeby zobaczyć "więcej" naprawdę trzeba się zatrzymać. Makiety są dopracowane, zawierają wiele szczegółów, nad którymi na pewno warto się pochylić nieco dłużej niż kilka minut, jak nad tymi uroczymi kamienicami i ich mieszkańcami: 

Druga uwaga z serii mniej przychylnych dotyczyła tego, że wystawa jest mało interaktywna, a "interaktywność" ogranicza się do guzikowego uruchamiania pociągu lub karuzeli, robotów i kilku pojazdów (Lego Technics), a jeden z robotów reaguje na ruch. Więcej można zobaczyć na tym krótkim filmie:Na wystawie o zabawie klockami można zapomnieć, wnioskuję że ma ona zainspirować do wspólnej zabawy po powrocie do domu. 

Trzecia uwaga dotyczy cen biletów, jako że niektórzy komentujący byli przekonani, że bilety powinna fundować firma Lego, no ale nie ona jest tu organizatorem tego przedsięwzięcia. Szczegółowy cennik znajduje się tutaj

Przyznam, że nasi chłopcy komentowali wystawę bardzo pozytywnie, wymieniając co podobało im się najbardziej tworząc oczywiście... katalog mniej lub bardziej realnych gwiazdkowych życzeń :) Na tej wystawie nie obywa się bez trudnych pytań: Czy możemy coś tu kupić na pamiątkę? lub A kiedy TO kupimy? Ostatecznie stwierdzili także, że na wystawę Lego chętnie wybraliby się jeszcze raz.Zimowy świat - unikatowa seria Lego m.in. z choinką i wyciągiem narciarskim 

W trakcie godziny spędzonej na wystawie chłopcy nie raz wracali w najciekawsze w ich odczuciu miejsca, ale niektóre gabloty minęli bez specjalnego zainteresowania - wystarczył jeden rzut oka i szliśmy dalej... 
 

W niektórych miejscach czułam się jakbym oglądała katalog Lego "na żywo" (zdecydowanie lepszy niż wersja papierowa), brakowało tylko numeracji poszczególnych zestawów.W styczniu 2014 roku bielska wystawa zostanie przeniesiona na kolejne 2 miesiące do jednego z większych miast na Śląsku - taką informację możemy znaleźć na stronie internetowej organizatora. Równocześnie już budowane są następne 3 mobilne wystawy, które już od marca 2014 roku będzie można oglądać w różnych miastach w całym kraju. W 2014 i 2015 roku wystawy mają zostać zaprezentowane w 30 miastach w całej Polsce.


I jeszcze na koniec... Być w Bielsku, a nie odwiedzić Bolka i Lolka? Nie wypada :)


* 
Informacje & adresy: 
Miejsce wystawy: Galeria Sfera w Bielsku-Białej (ul. Mostowa 5) 
Strona internetowa: www.wystawaklockow.pl

Jeśli przyjechaliśmy samochodem to z parkingu podziemnego (bardzo pojemny i właściwie jedyny dostępny w okolicy) trzeba dotrzeć na drugie piętro Galerii I (Galeria Sfera podzielona jest na Galerię I i Galerię II).


Cennik:
Poniedziałek-Piątek:
godz. 9.00-14.00: 9zł/osoba
godz. 14.00-20.00: 12zł/osoba
godz. 20.00-21.00: 8zł/osoba 

Sobota
godz. 9.00-21.00: 12zł/osoba
Niedziela
godz. 10.00-20.00: 12zł/osoba
Dzieci do wzrostu 95 cm - wejście bezpłatne 
Bilety rodzinne (min. 4 osoby w tym max 2 osoby dorosłe) 9zł/osoba

Komentarze

  1. Normalnie marzenie każdego małego chłopca :) Zastanawiam się czy w sklepie https://modino.pl/klocki też by mieli tyle klocków, aby zbudować takie budowle :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ekstra są takie wystawy lego :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to