Lato w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Niedawno zachęcałam Was do odwiedzenia drugiej części Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrym (link), który kilka dni temu otwarł bramy dla każdego kto pragnie ciszy, spokoju i spaceru w pięknych okolicznościach przyrody. Nie ukrywam, że sama skusiłam się na spacer zaraz w pierwszym dniu :)


Każda pora roku niesie tutaj wiele zmian i nowości, więc myślę że możecie liczyć na wpisy po każdym kolejnym kwartale :) Mamy szczęście mieć ten ogród bardzo blisko nas, prawie po sąsiedzku, a do tego mając przed oczami powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie" bardzo chcemy pokazywać i promować to co NASZE :)


Od naszych ostatnich wiosennych zdjęć sporo się zmieniło, więc na zachętę kilka garści zdjęć z ogrodu tym razem w letniej odsłonie.

 
Ogród otwarty jest od 1 sierpnia 2015 - dla zwiedzających dostępny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 21:00, a w soboty i niedziele od 9:00 do 21:00.
  
Z Ogrodem sąsiadują ścieżki spacerowe prowadzące na Fiołkową Górę albo dalej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej na Sośniej Górze. Polecamy je szczególnie miłośnikom ciszy, spokoju i terapii zielenią (link).


*
Śląski Ogród Botaniczny
ul. 15 Grudnia 1 B (wejście od strony nowego przedszkola)
Mikołów - Mokre

tel. 32 779 76 02 i 534 994 574
e-mail: sibg@sibg.org.pl

strona internetowa: www.obmikolow.robia.pl
facebook: www.facebook.com/pages/Śląski-Ogród-Botaniczny-Związek-Stowarzyszeń  

Komentarze

  1. Słyszałam że miejsce warte jest odwiedzenia i teraz oglądając zdjęcia, widzę, że trzeba tam koniecznie pojechać. Bardzo lubię oglądać wszelkie ogrody i kwiaty.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to