Otwarcie Muzeum Śląskiego & Szyb Warszawa

Z powodu naszej tłumofobii nie planowałam wizyty w Muzeum Śląskim w czasie Festiwalu Otwarcia (26-28 czerwca), ale ciekawość wzięła górę... Do odwiedzin zmotywowało nas także pogorszenie się pogody w ostatnim dniu (niedziela) i związana z tym nadzieja na mniejsze zagęszczenie ilości odwiedzających na metr kwadratowy :) 


W planie mieliśmy jedynie wyjazd na taras widokowy, a potem spacer po Strefie Kultury, ale ostatecznie nawet tylko te ogólnodostępne w czasie Festiwalu Otwarcia zakamarki muzeum wciągnęły nas tak, że na punkt 2. wycieczki nie wystarczyło już popołudnia i buszowaliśmy tylko po rozległym terenie Muzeum Śląskiego.


Wieża szybowa to pozostałość po Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, która działała na tym terenie w latach 1823−1999 czyli przez 176 lat. Po odnowieniu pełni funkcję wieży widokowej.


Wieża ma 47 m wysokości, a taras z którego oglądamy panoramę Katowic i okolic znajduje się na wysokości 36 m. Na taras wjeżdża się przeszkloną windą w kilkunastoosobowych grupach. 


Czas pobytu na górze był ograniczony do 5 minut, tym razem musiał wystarczyć nam niestety tylko rzut oka na każdą ze stron.Z wieży widokowej mamy fotowspomnienia, ale to nie jedyna pamiątka z Festiwalu Otwarcia. Wzięliśmy także udział w grze terenowej "Meluzyny i nowe technologie". Gra polegała na znalezieniu na terenie Muzeum Śląskiego 10 postaci ze śląskich legend i mitów. 
  
W grze liczył się czas przejścia, więc aby odnieść sukces konieczny okazał się dynamiczny marszobieg. Wszystkie znalezione karty zabraliśmy w nagrodę do domu - taki zestaw postaci na pewno przyda się kiedyś FrAntkom w szkole :)Na razie nasze zwiedzanie było tylko krótkie & spacerowe... "Głębsze" zwiedzanie przed nami już niebawem. 


Pierwszy miesiąc, do 4 sierpnia, zwiedzanie Muzeum Śląskiego było bezpłatne. Od 5 sierpnia bilet rodzinny razem z wjazdem na wieżę widokową będzie kosztował 62 zł. Ale do tego dwie dobre informacje: dzieci do lat 7 mają zawsze wstęp bezpłatny, tak jak i wszyscy odwiedzający muzeum we wtorki. Szczegółowe informacje o cenach biletów i godzinach otwarcia tutaj

*
PS. Przy okazji zachęcam Was do odwiedzenia i polubienia profilu Ra2ński, można tam znaleźć m.in. takie niesamowite zdjęcia Katowic (i nie tylko) - okolice Muzeum Śląskiego wybrałam nieprzypadkowo :) I nie chwaląc się... Wojtek to mój siostrzeniec :)

Fot. Wojtek Radwański

*


Muzeum Śląskie
40-205 Katowice
ul. T. Dobrowolskiego 1 
 

tel. 32 779 93 00
strona internetowa: www.muzeumslaskie.pl

facebook: Muzeum Śląskie

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to