Park Przygód i Atrakcji ALELE w Wilkowicach

Park Przygód i Atrakcji ALELE mieści się w Wilkowicach, blisko Zbrosławic i Tarnowskich Gór. Na kilku hektarach rozmieszczono atrakcje, które z pewnością mogą intensywnie wypełnić nawet najdłuższe letnie popołudnie. Rozpiętość tematyczna spora, dużo czasu zajęło nam zobaczenie (prawie) wszystkiego, więc żeby już nie przedłużać zaczynamy spacer.

PARKOWY ZWIERZYNIEC to miejsce spotkania ze zwierzętami - bystre i cierpliwe oczy znajdą tu m.in. króliki, świnki morskie, wiewiórki, kanarki czy małe małpki. 
Zwierzęta możemy uraczyć zakupioną w kasie karmą - mam na myśli te, które lubią kukurydzę, bo taki pokarm był dostępny. Część zwierząt oglądamy zza szyb lub krat, ale jest też wybieg gdzie dzieci pod opieką rodziców podobno mogą zwierzęta nakarmić lub pogłaskać. Piszę podobno, bo w dniu naszych odwiedzin nikt tego nie próbował, zresztą nie wiem czy miałabym odwagę zostawić dzieci w towarzystwie wiecznie głodnych kóz :)
PLAC ZABAW czyli miks różnych plastikowych i drewnianych konstrukcji dla młodszych i starszych dzieci, a do tego trampoliny, bramki do piłki nożnej, beczka (a właściwie karuzelka dla dużych chomików) i coś co w przypadku naszych dzieci wygrało nawet z wizytą w parku linowym, czyli pieńkowa ścieżka zdrowia.


Obok placu zabaw jest PARK LINOWY DLA DZIECI w wieku od 3 do 13 lat. Park linowy jest płatny dodatkowo - 14 zł od dziecka. Park jest duży, zacieniony, z atrakcyjnymi przeszkodami zawieszonymi pomiędzy dużymi drzewami. ŚCIEŻKA BOSYCH STÓP czyli... do odważnych TOR należy :) Polecamy szczególnie odcinek z szyszkami - intensywny masaż stóp gwarantowany, a przejście liczy się tylko z równoczesnym uśmiechem na twarzy, jeśli go nie ma trzeba przejść jeszcze raz - tam i z powrotem :)


FONTANNA z lekką orzeźwiającą bryzą i schowanymi za zielonym parawanem ławeczkami.


Dekoracyjna SZTUCZNA RZEKA to hit nie tylko w ciepły dzień. Ale w ten cieplejszy spróbujcie odciągnąć od niej dzieci. Uhm, powodzenia ;)

Oprócz tego jest tu pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej i boisko do badmintona, miejsce na ognisko, siłownia pod chmurką, plaża, na której obowiązuje zakaz kąpieli, możliwe są jedynie kąpiele słoneczne.

GASTRONOMIA - nie skorzystaliśmy, ale jak to pod chmurką bywa królują dania z grilla np. kiełbasa z grilla z pieczywem (8 zł), karczek z pieczywem (12 zł), grillowany ziemniak z tzatzikami (5 zł) lub sałatka grillowa (8 zł). Poza tym w menu jest pajda chleba ze smalcem (2,5 zł), gotowana kukurydza z masłem (5 zł), placki ziemniaczane ze śmietaną 8 zł, rosti z warzywami (7 zł), nuggetsy z frytkami (15 zł) lub kotlet drobiowy z ćwiartkami ziemniaków i surówką (19 zł).

Duży plus za zostawienie sporej wolnej przestrzeni - w niedzielne popołudnie wiele osób siedziało na przyjemnie miękkiej trawie, były RODZINNE PIKNIKI i zabawy.Podobno w Alele mieszkają jelenie i daniele i podobno można je obserwować ze specjalnej platformy widokowej, jednak nie wypatrzyliśmy ani kawałka ogonka... Poznaliśmy jedynie ich uroczych sąsiadów.


I jak widać przyjechaliśmy o kilka dni za wcześnie. Dopiero 1 sierpnia dla zwiedzających otwarto kolejne 5 ha parku z około 20 gatunkami zwierząt. W nowej części parku możemy zobaczyć m.in. owce grzywiaste, kozy śruborogie, wielbłądy, mary patagońskie czy strusie emu. 

Więcej o tej części parku w drugim wpisie: Nowe ZOO w Alele.


Kompleks Alele to nie tylko teren po którym spacerowaliśmy. Kilka kroków od wejścia do parku znajduje się stylowy budynek który mieści salę zabaw dla dzieci, zaraz obok swoje miejsce ma Restauracja pod Platanami. Otrzymana w kasie pieczątka na rękę umożliwia swobodne wchodzenie i wychodzenie z parku w danym dniu i odwiedzanie właśnie tych miejsc, które znajdują się po sąsiedzku.

Kameralna sala zabaw poza typowymi dla takiego miejsca konstrukcjami posiada kącik dla dzieci do lat 3. Za zabawę w tym miejscu trzeba dodatkowo zapłacić. Tutaj znajdziecie aktualny cennik.

Wszelkie aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia i cennika znajdziecie na stronie www.parkwilkowice.pl.


Restauracja pod Platanami - cieszy się dobrymi opiniami i dobrą kuchnią, ale nie dane nam było w tym dniu tego sprawdzić.

Park Przygód i Atrakcji ALELE
ul. Księżoleśna 1
42-674 Wilkowice

tel. 512 513 793 lub  32 750 43 50
strona internetowa: www.parkwilkowice.pl

Komentarze

 1. Fajne miejsce godne odwiedzenia! Super! Bardzo mi się spodobał Twój blog, więc go obserwuję! Może tak wspólna obserwacja? Pozdrawiam i zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że park jest rajem dla dzieci, każde znajdzie coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie każde. Dzieci powyżej 13 roku nie mogą korzystać z urządzeń zabawowych. Dotyczy to sali Alele i parku linowego.

   Usuń
  2. Parki linowe z siatkami mają ograniczenie wieku - najczęściej do 12 lat. Sale zabaw podobnie - katowicka Nibylandia też ma to samo ograniczenie wieku do 12 lat.

   Usuń
  3. Starszym dzieciom trzeba szukać już innych parków linowych, nie da się na jednej konstrukcji zrobić czegoś co zadowoli 3 latka i 13 latka... A co do bawialni to też powstają takie gdzie z powodzeniem mogą bawić się starsi - np. ninja parki :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to