Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego odwiedziliśmy w środku lata przy pięknej słonecznej pogodzie. Zachwycił nas różnorodnością i przestrzenią, tym bardziej, że spacerując w nim znajdowaliśmy się przecież w środku dużego miasta (ok. 2 km od wrocławskiego rynku). Był niedzielny poranek, więc bez trudu znaleźliśmy parking na jednej z otaczającej Ogród ulic (była to ul. Świętokrzyska). Do Ogrodu prowadzą dwa wejścia, jedno od ul. Sienkiewicza a drugie od ul. Kanonia.


Na wizytę w tym miejscu trzeba przeznaczyć przynajmniej 2-3 godziny, ale można oczywiście więcej, w końcu mamy do zobaczenia prawie 7,5 ha i ok. 11,5 tys. roślin i ich odmian, w tym rośliny górskie, skalne, wodne, błotne, a nawet tropikalne.


Alejki spacerowe wśród wody, kwiatów i zieleni nie mają końca, co krok znajdowaliśmy nową ścieżkę i nowy gatunek roślin od najbardziej pospolitych po takie, które widziałam pierwszy raz w swoim życiu.
Ogród botaniczny we Wrocławiu istnieje od 1811 roku, starszy od niego jest tylko Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 
 
Na miejscu działa kawiarenka i bar pod chmurką. W barze można zamówić mniejszy lub większy obiad. Do wyboru są naleśniki (z białym serem, jabłkiem lub szpinakiem i żółtym serem - 10 zł za 2 szt.), barszcz z krokietami (10 zł), placki ziemniaczane (8 zł), zestawy obiadowe (schabowy lub filet z kurczaka z frytkami i surówką - 20 zł), pierogi ruskie, z kapustą i pieczarkami lub szpinakiem (8 zł porcja, z surówką 11 zł), zapiekanki (7-10 zł), hamurgery (7-8,50 zł) i hot dogi (7-8,50 zł).


Na bilety trzeba wydać trochę więcej niż w innych ogrodach botanicznych które znamy, o ile przy jednorazowym wejściu nie jest to aż tak istotne to jeśli ktoś chce i ma możliwość bywać tu częściej to już może być problem. Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy 5 zł. Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny to koszt 30 zł.

Ogród odwiedziliśmy latem, ale musi być piękny o każdej porze roku, nie ma innej możliwości. Wrócimy tu na pewno.

Ogród otwarty jest codziennie od 19 marca do 31 października (także w święta).
Od maja do sierpnia Ogród można zwiedzać do godz. 20:00, natomiast w pozostałych miesiącach do godz. 19:00. W listopadzie dostępny jest tylko teren otwarty - dopóki pogoda na to pozwala. Kasy są czynne w godz. 8:00 - 18:00.


Zapraszam Was na mały spacer po Ogrodzie...

 
 

 


Na koniec... ścieżka bosych stóp - poziom ekspert :)

   
*
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
ul. Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław
tel. 71 322 59 57
e-mail: ob@uwr.edu.pl

Strona internetowa: www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl
DOJAZD GOOGLE MAPA

*
W Ogrodzie spotkaliśmy jednego z wrocławskich krasnali, wiecie że we Wrocławiu jest ich już 281? I wciąż przybywa...
 Botanik, zwany także Muzykantem, usłyszał od innych skrzatów, że Wrocław to miasto pełne zieleni, więc osiadł tu na stałe. Najbardziej spodobał mu się Ogród Botaniczny, gdzie może do woli oddawać się swojej pasji. Zna tu każde drzewo, krzew, a nawet kwiatek. A jego ulubiona forma relaksu to wygrywanie popularnych standardów jazzowych na saksofonie z nasturcji.

Komentarze

 1. Jak najbardziej takie miejsca na pewno fajnie jest odwiedzać, ale ja jeszcze muszę dodać, że dobrze jest mieć u siebie w ogrodzie niezbędne akcesoria jak i wyposażenie. Całkiem niedawno sama nawet w sklepie https://ogrodolandia.pl/akcesoria-i-wyposazenie-ogrodowe zamówiłam kilka niezbędnych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto mieć u siebie w ogrodzie także akcesoria do oprysków - takie jak na przykład dysze na lance opryskiwacza: https://agroplast.pl/pl/c/Glowice/81 .

  OdpowiedzUsuń
 3. Podczas ostatniej renowacji mojego tarasu zastanawiałam się nad wyborem mebli. Chciałam coś nowoczesnego, ale jednocześnie funkcjonalnego. Ostatecznie zdecydowałam się na technorattan i nie żałuję. Dla tych, którzy jeszcze się wahają, polecam artykuł, który znalazłam: https://www.mttv.pl/artykul-4media/24584,5-pomyslow-na-taras-z-meblami-ogrodowymi-z-technorattanu. Znajdziecie tam świetne inspiracje i dowody na to, że technorattan to doskonały wybór.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujący efekt. Jestem jednak ciekawa, skąd bierzesz nasiona. Ostatnio trafiłam w sieci na stronę tego sklepu internetowego: https://www.nasiona-lawrenowicz.pl/. Uważam, że mają oni bardzo duży wybór nasion - zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Warto się rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądając różne ogrody, zauważyłem, że coraz więcej osób decyduje się na meble technorattanowe. Z wizytą na stronie https://www.kujawy.info/aktualnosc/5-wyjatkowych-odslon-mebli-technorattanowych-na-taras/ odkryłem niesamowite możliwości aranżacji, które te meble oferują. Zaprezentowane tam modele różnią się stylem, kształtem i wielkością, co pozwala na dużą elastyczność przy planowaniu przestrzeni ogrodu. Wykorzystanie technorattanu dodaje także elementu ekologicznego, co jest dla mnie szczególnie ważne jako miłośnik zrównoważonego ogrodnictwa. Cieszę się, że projektanci wartościują komfort i estetykę równie mocno co ekologiczną świadomość.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to