Galeria Figur Stalowych | Gliwice

Galeria Figur Stalowych to pierwsze na świecie miejsce gdzie prezentowane są rzeźby stalowe, wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Łączna liczna figur całej kolekcji Galerii Figur Stalowych to już 400 pozycji, które można oglądać na wystawach w Krakowie i Pruszkowie, a od 17 marca także w Gliwicach w Centrum handlowym Europa Centralna. Jak wieść niesie niedługo ta niezwykła wystawa przekroczy granice naszego kraju.Tysiące stalowych elementów - kół zębatych, elementów skrzyń biegów, klocków hamulcowych, łańcuchów, wszelkiego rodzaju przekładni, śrub oraz nakrętek złączonych razem przybrało konkretne kształty. Jakie? Na każdej wystawie możecie zobaczyć postacie z bajek, filmów science fiction, świata fantasy, zwierzęta, znanych ludzi, motocykle czy modele luksusowych marek samochodów w skali 1:1. Rzeźby są duże, ciężkie, ale naprawdę urocze. A ogrom pracy włożonej w ich powstanie zrobił na nas wielkie wrażenie. Żadna z figur nie jest tworzona z odlewu, ani przy pomocy ciężkich maszyn, do produkcji nie są używane żadne formy. Rzeźby tworzone są w stu procentach ręcznie przy pomocy spawarek, palników, młotków i przecinarek.W Gliwicach aż do odwołania będzie mieszkało ponad 80 recyklingowych rzeźb stalowych. Spotkacie tu m.in. popularne rodzinki - Gumisie i Minionki, znane duety takie jak Wilk i Zając, Kajko i Kokosz, Tygrys i Prosiaczek, lubiane przez dzieci Angry Birds czy Pingwiny z Madagaskaru oraz E.T., którego bardziej pamiętają rodzice. Do tego ogromne roboty, niesamowite motocykle, a wśród samochodów Bugatti, Maserati, Formuła 1 i oczywiście... Zygzak McQueen.


Ten stalowy człowiek powstał z 38 tysięcy nakrętek...


Eksponaty można podziwiać, można dotykać, a co najlepsze można usiąść za kierownicą każdego z samochodów dzięki czemu powstają tu niesamowite zdjęcia.
Galerię tę wymyślił Polak - tak, Polak potrafi. Pomysł projektu powstał na złomowisku "Skup złomu przy czołgu" w Pruszkowie pod Warszawą. To w tym miejscu powstała pierwsza rzeźba - stolik ze szklanym blatem, który został wykonany z bloku silnika V8. Obecnie 120 rzemieślników międzynarodowego zespołu wykonuje na całym świecie te wyjątkowe rzeźby. Modele samochodów powstają najdłużej bo w ciągu aż 7000 roboczogodzin. Na wykonanie jednej rzeźby trzeba poświęcić czas od 1 do 8 miesięcy. Waga rzeźb to od 50 kg (małe figury) do 1200 kg (ogromne autoroboty i modele samochodów).


Koszt wstępu na wystawię w Gliwicach to 28 zł (bilet normalny), 19 zł (ulgowy), 22 zł (dla seniora), bilet rodzinny (2+2) kosztuje 80 zł. Wystawa czynna jest do 31 sierpnia 2018 roku od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, w soboty w godz. 10:00-20:00, a w niedziele od 10:00 do 18:00.
Jeśli macie pomysły na kolejne figury które mogłyby zasilić tę niezwykłą kolekcje możecie przesłać je na adres: biuro@galeriafigurstalowych.pl

*
Galeria Figur Stalowych
Centrum handlowe Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315, Gliwice
tel. 500 500 100
biuro@galeriafigurstalowych.pl

strona internetowa: www.galleryofsteelfigures.com
facebook: www.facebook.com/GaleriaFigurStalowychGliwice


https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

Komentarze

  1. Dziękujemy za ciepłą recenzję :) Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba najbardziej zainteresowała mnie ta kopia rzeźby Michała Anioła "Dawid", wykonana z akrylu w technologii 3D. Ogólnie cała technologia 3D to dla mnie na ten moment magia. Jak jedno urządzenie może stworzyć coś takiego? No jestem w szoku, bo wygląda to bardzo nowocześnie i interesująco. Ja ogólnie od jakiegoś czasu interesuję się technologią druku 3D i można dowiedzieć się interesujących rzeczy. Zaś z kolei np. na stronie https://ubot3d.pl/ możecie sprawdzić sobie, jak wygląda drukarka 3D i czy możecie się w nią zaopatrzyć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Szczerze? Historia samochodów świetna, dlatego myślę, że warto się zainteresować. Ja w tym momencie interesuję się szkoleniami, certyfikatami i umiejętnościami kierowców zawodowych. Myślę, że moglibyście zerknąć sobie na to, co może być Wam potrzebne. Jest wiele osób, które tym wszystkim się zajmują i jest wiele firm, które zajmują się transportem. Myślę, że w obecnych czasach transport to bardzo ważna kwestia. Najważniejsze jest jednak to, aby wybierać firmy, które oferują szkolenia dla pracowników. Jedną z nich na pewno jest https://pracownia-test.pl/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to