Hobby Park Bohumin | Czechy

Dziś przenosimy się kilka kilometrów za naszą granicę, a dokładnie do czeskiego Bohumina. Dlaczego warto odwiedzić to niewielkie miasteczko? Główny powód to Hobby Park znajdujący się w kompleksie Centrum Sportowego BOSPOR, ale nie tylko. Hobby Park to ogólnodostępne bezpłatne atrakcje: ogromny plac zabaw w formie parku linowego (coś jak nasze parki linowe dla młodszych dzieci - z siatkami) i inne mniejsze i bardziej tradycyjne place zabaw, miasteczko ruchu drogowego i mini zoo. A po sąsiedzku kolejne atrakcje, tym razem płatne - m.in. Adventure Golf - polecamy jeśli macie ochotę na rodzinną grę w mini golfa lub Aquacentrum jeśli macie ochotę na rodzinne pływanie, a na dłuższy pobyt Penzion Ve Věži jeśli chcielibyście spędzić noc w dawnej wieży ciśnień. Aby dojechać do Bohumina nie potrzeba winiet - bezpłatnym odcinkiem autostrady "1" dojedziecie aż do Ostrawy.Można, tak jak my, połączyć wizytę w Bohuminie z odwiedzinami Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim, bo oba te miejsca dzieli jedynie 20 km, a razem gwarantują kilkugodzinną zabawę. Więcej o Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" przeczytacie tutaj.

  • Place zabaw
Na sporej przestrzeni Hobby Parku rozmieszczono różnorodne urządzenia, które składają się na ten rozległy plac zabaw. Największą i najbardziej zajmującą konstrukcją jest ta, która składa się z siatek podwieszonych na dwóch poziomach. Taki plac zabaw spotykaliśmy już w Czechach nie raz - m.in w ogrodzie zoologicznym w Ostrawie i Zoo Safari Dvůr Králové.


W pobliżu znajdziecie jeszcze kilka innych punktów gdzie dzieci mogą się swobodnie bawić, od bardziej typowych urządzeń, po mniej typowe jak niewielkie wzgórze z pompą wodną, która umożliwia jeszcze weselszą, bo bardziej mokrą zabawę ;)


  • Miasteczko ruchu drogowego
W Hobby Parku znalazło się także miejsce na miasteczko ruchu drogowego, więc warto mieć jakiś pojazd, którym dziecko będzie mogło tutaj się poruszać. W miasteczku występują wszystkie elementy ruchu drogowego - ulice, skrzyżowania, rondo, przejazd kolejowy, sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych i znaki drogowe. Można tu spotkać piratów drogowych, niestety fotoradarów brak ;)


  • Mini zoo
I ostatnie miejsce, które warto odwiedzić to mini zoo. Zamieszkują tutaj przyjazne zwierzęta - owce, kozy, alpaki, świnki morskie i ptactwo - kury, kaczki i indyki. Kozy można poznać bliżej - o określonych porach można wejść na ich wybieg.


Całość uzupełniają miejsca gdzie można usiąść i odpocząć oraz mała i niedroga gastronomia z zimnymi i ciepłymi napojami, w tym także dobrymi świeżymi owocowymi sokami czy mrożoną kawą. W niewielkich kioskach możecie zamówić m.in. frytki, hot dogi, placki, kiełbasę z grilla czy smażony ser - ceny od 25 do ok. 90 koron w zależności od dania. Na terenie kompleksu BOSPOR możecie posilić się także w barze znajdującym się w Adventure Golf lub w Restauracji Maják, która mieści się na ostatnim (bardzo widokowym!) piętrze Penzion Ve Věži.

Co więcej?
  • Adventure Golf
Adventure Golf jest czynny sezonowo od kwietnia do października. To ciekawe, zadbane i dopracowane w szczegółach pole do minigolfa ma aż 18 dołków rozmieszczonych na powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Każde "poletko" jest inne i kryje pewne utrudnienia i pułapki. Przed grą przechodzimy krótkie przeszkolenie i wyposażeni w kije, piłki i planszę do zapisywania wyników od razu startujemy do pierwszego dołka.


Wstęp jest płatny - bilet dla osoby dorosłej kosztuje 100 koron (ok. 16,5 zł), a dla dziecka 60 koron (ok. 10 zł). Dzieci do 100 cm wzrostu mają wstęp bezpłatny. Bilet rodzinny (2+2) kosztował nas 250 koron (czyli ok. 41 zł) - w tej cenie mogliśmy przebywać na polu przez 90 minut co w praktyce dało nam dokładnie dwie rundy gry. Działa tu także bar z dość szerokim menu - od zup i pizzy, przez dania typu fast food, po naleśniki, panini, placki czy langosze. A więcej o Adventure Golf tutaj.


  • Aquacentrum
Kolejne miejsce, którym warto się zainteresować to Aquacentrum. Jest to niewielki, kameralny i przyjemny aquapark. W obiekcie znajdziecie basen sportowy i relaksacyjny, oraz basen zewnętrzny, zjeżdżalnię o długości 48 metrów, dysze do masażu, bicze wodne, jacuzzi i mały wodospad oraz bar z napojami i przekąskami.


Bilet godzinny dla osoby dorosłej to 85 koron (czyli ok. 14 zł), dla dziecka 45 koron (ok. 7,5 zł). Do pierwszej godziny doliczane jest zawsze 15 minut pobytu gratis. Obowiązują zniżki dla rodzin i tak rodzina 1+2 lub 2+1 może liczyć na 20% rabatu, a rodzina 2+2 - 25 %. W czasie wakacji obowiązuje specjalna oferta - płacicie za godzinę, a pływacie aż trzy godziny. Pełny cennik Aquacentrum dostępny jest tutaj, godziny otwarcia tutaj. W Aquacentrum znajdziecie także cieszący się bardzo dobrymi opiniami Świat Saun, więcej o nim przeczytacie tutaj.

  •  Penzion Ve Věži
Jeśli planujecie dłuższy pobyt w tej okolicy jest to miejsce w którym możecie zatrzymać się na nocleg - hotel w prawdziwej wieży, a konkretnie dawnej wieży ciśnień. Na sześciu piętrach wieży przystosowanych na potrzeby pobytu gości znajduje się 12 dwuosobowych pokoi. Plusem pobytu w tym miejscu jest m.in. darmowy wstęp do Aqua Centrum i do Świata Saun w godzinach zakwaterowania oraz wstęp na pole do minigolfa. Na siódmym piętrze wieży znajduje się punkt widokowy, a na ósmym restauracja z rozległym widokiem na okolicę. Więcej o Penzion Ve Věži tutaj.


W kompleksie znajdziecie jeszcze więcej - m.in. Stadion Zimowy z lodowiskiem, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, siłownia czy boisko do piłki nożnej. W okolicy Bohumina wytyczono także ścieżki rowerowe, niedługo przyjrzymy się im bliżej.

*
BOSPOR | Hobby Park
Koperníkova 1174, Bohumín
www.bospor.info


https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to