Plażujemy... Jezioro Czechowice w Gliwicach

To miał być krótki wypad do LinaAdrena czyli parku linowego w Gliwicach. Nie wyszło ;) W Gliwicach spędziliśmy kilka długich godzin, bo znaleźliśmy o wiele więcej niż tylko linowe ścieżki na wysokości. Ale od nich zaczniemy bo LinaAdrena Park linowy Gliwice to miejsce, które jak najbardziej możemy Wam polecić. Do wyboru są trzy trasy o różnym stopniu trudności nazwane Szeregowy, Oficer & Generał. Po konsultacji z bardzo miłymi i pomocnymi instruktorami co do wyboru trasy chłopcy wdrapali się na drugi z dostępnych poziomów - "Oficer". Łatwo nie było, ale było warto :)


Do tego z wysokości chłopcy wypatrzyli Jezioro Czechowickie & przystań więc zaliczyliśmy punkt 2. bardzo przyjemny godzinny rejs rowerkiem wodnym. Jezioro pełne jest ciekawych zatoczek, więc nasz rejs był dość urozmaicony. Znaleźliśmy także wyspę, na której oczywiście musieliśmy się zatrzymać - załoga zapragnęła wysiąść i przeszukać teren :)

Punkt 3. to był wyścig gokartów, zdobytych w działającej tu wypożyczalni tych pojazdów.

A punkt 4. to wypatrzona z rowerka wodnego plaża i kąpielisko - w sezonie letnim strzeżone. Dla chętnych jest jeszcze punkt 5. - ośrodek jeździecki.

Samochód możecie zostawić na płatnym zacienionym parkingu (koszt: 5 zł za cały dzień), a posilić się w małej lub większej gastronomii. Dzieci na pewno chętnie pobawią się na placu zabaw, który znajduje się przy parku linowym. Można korzystać także z boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej.

Piaszczysta plaża ośrodka wypoczynkowego Czechowice otoczona jest lasem, a miejsce do kąpieli jest strzeżone przez ratowników WOPR. Wstęp na teren ośrodka wypoczynkowego jest płatny 3 zł za osobę dorosłą, dzieci i młodzież do 16 roku życia wchodzą gratis. Oczywiście woda w czechowickim jeziorze jest pod stałą kontrolą PPIS w Gliwicach.

A ponieważ upalne lato mamy tej wiosny, już dziś polecamy Wam okolice Jeziora Czechowickiego - na pewno znajdziecie tu coś dla siebie. A pod galerią zdjęć znajdziecie jeszcze nieco informacji praktycznych. 


  • PARK LINOWY
Strona parku linowego, godziny otwarcia i opis tras: parklinowygliwice.pl | www.facebook.com/LinaAdrenaGliwice
Dostępne trasy:
Szeregowy | od 120 cm wzrostu | koszt przejścia: 20 zł
Oficer | od 140 cm wzrostu | koszt przejścia: 20 zł
Generał | od 140 cm wzrostu | koszt przejścia: 30 zł
  • PRZYSTAŃ z wypożyczalnią sprzętu wodnego: łódek, kajaków i rowerków wodnych
Wypożyczenie rodzinnego rowerka wodnego to koszt 15 zł/godz. (7,5 zł z kartą Dużej Rodziny), małego rowerka wodnego, łódki lub kajaka 10 zł/godz. (5 zł z kartą Dużej Rodziny).
Całość uzupełniają DOMKI KEMPINGOWE, POLE NAMIOTOWE & GRILLOWISKO. Cennik wynajmu domków i pola namiotowego znajdziecie tutaj: mzuk.gliwice.pl. A jak wyglądają domki kempingowe możecie zobaczyć tutaj: DomkiCzechowice.

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

*
OŚRODEK WYPOCZYNKOWY CZECHOWICE
ul. Ziemięcicka 62 | Gliwice | Panorama 360*

Komentarze

  1. Piękne, przyjazne miejsce na takie upały... Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to