Wędrówki z dinozaurami... Zatorland

Kiedy myślałam że mając w domu nastolatka i prawie nastolatka ten temat mamy już za sobą to niespodziewanie nastąpił powrót do przeszłości i tematu dinozaurów, który królował u nas kilka dobrych lat temu. Chłopakom zamarzyły się wędrówki z dinozaurami, więc wybór padł na Zator ponieważ od naszej wizyty w tym miejscu minęło kilka lat i warto było zobaczyć czy i co zmieniło się w Zatorlandzie, a poza tym jest to, jak niesie wieść na stronie internetowej, "największy w Europie Środkowej park ruchomych dinozaurów". Chłopcy z wizyty są zadowoleni, a teraz garść informacji praktycznych.

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

  • Co poza dinozaurami?
Zatorland to nie tylko Park Dinozaurów, jest tu także Park Mitologii, Park (gigantycznych) Owadów, Dom do Góry Nogami i Lunapark.

  • Koszt wizyty w Parku Zatorland 
Jeśli planujecie jednodniową wizytę w parku to dla rodziny 2+2 koszt zwiedzania, spacerowania i zabawy w lunaparku wyniesie... 219,60 zł (59,90 zł kosztuje bilet normalny, a 49,90 zł ulgowy, płacą dzieci powyżej 90 cm, dzieci o wzroście do 90 cm za wstęp płacą złotówkę). Płatny jest także parking (5 zł).

My korzystaliśmy z dwudniowego rodzinnego biletu dostępnego przez Groupon.pl (tutaj) co kosztowało nas 169,90 zł (normalnie według cennika taki bilet kosztowałby nas 299,60 zł). Mimo że korzystaliśmy z niego tylko jednego dnia, bo i tak można, to i tak ten zakup się opłacił. Niestety bilety te można wykorzystywać tylko w określonych dniach - warto zapoznać się z możliwymi terminami odwiedzin przed zakupem (znajdziecie je pod podanym linkiem w warunkach realizacji grouponu).

W cenie biletu zarówno jedno- jak i dwudniowego jest wstęp do Parku Ruchomych Dinozaurów, wstęp do Parku Mitologii (bez tramwaju wodnego - ten jest płatny dodatkowo 5 zł od osoby), wstęp do Parku Owadów, seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie Domu do Góry Nogami oraz możliwość wielokrotnego skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku -  karuzel, dinocoastera, małpiego gaju itp. (z wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monet i żetonów, np. automatycznych bujaków, strzelnicy, loterii).

Istnieje jeszcze możliwość zakupu biletu do samego Lunaparku w cenie 29,90 zł od osoby (bez możliwości wejścia do parków tematycznych).

  • Ile czasu potrzeba na wizytę?
W parku spędziliśmy 6 godzin, ale spokojnie można być tu jeszcze dłużej. Warto mieć to na uwadze planując wizytę w tym miejscu bo przykładowo w czerwcu park czynny jest od 10:00 do 19:00 w soboty i niedziele, a w tygodniu tylko do 18:00.


Ta część Zatorlandu w której mieszkają dinozaury jest zacieniona przez duże rozłożyste drzewa, więc nawet przy obecnych upałach alejkami spaceruje się dość przyjemnie. Od dinozaura do dinozaura prowadzi nas ścieżka edukacyjna dzięki temu mamy pewność, że żadnego mieszkańca nie pominęliśmy. Dinozaurów jest tu już podobno ponad 100, a większość z nich się rusza i wydaje dźwięki. Co jeszcze robią nie powiem, bo kto jeszcze tu nie był nie miałby niespodzianki :) Największy okaz jakiego możecie tu znaleźć to Argentynozaur o długości 35 m i wysokości 9 m.


Na terenie Parku Dinozaurów znajdziecie jeszcze Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zaprezentowano kolekcję skamieniałych zwierząt. Można tu zobaczyć m.in. elementy szkieletów dinozaurów. 


Po wyjściu z parku dinozaurów w Lunaparku dzieci mogą wziąć udział w warsztatach paleontologicznych i odkryć szkielet dinozaura ukryty w masie gipsowej (koszt 15 zł od dziecka).Do Parku Mitologii zajrzeliśmy z ciekawością, bo mity greckie były omawiane w skończonej już przez Franka klasie V, więc trafiło nam się takie powtórzenie wiadomości na koniec roku szkolnego. Na dodatkowo płatny przejazd tramwajem wodnym pomiędzy figurami greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń nie skusiliśmy się. Jednak chętnych na rejs było wielu. Nam wystarczył spacer nad wodą i oglądanie figur z daleka... Jeśli pragniecie chwili odpoczynku to w tej części Zatorlandu jest najprzyjemniej i najspokojniej - wśród drzew znajdziecie cień plus leżaki i hamaki. Z innych atrakcji jest tu park linowy, ogromny koń trojański i tańczące fontanny, którymi można samodzielnie sterować, labirynt, plac zabaw, gastronomia oraz kino 3D.


  • Dodatkową atrakcją jest możliwość przejazdu pociągiem między Parkiem Dinozaurów a Parkiem Mitologii. Przystanku szukajcie niedaleko kina 5D Extreme.W tym parku spotkacie szesnaście gigantycznych owadów takich jak konik polny, biedronka, mrówka, mucha czy skorpion. Z całego sporego zestawu przedstawionych tu owadów najbardziej przeraził nas wielki "opity" kleszcz, brrr... Miłym dodatkiem jest duży i ładny drewniany (tematyczny bo owadzi) plac zabaw,  mini-gokarty (dla dzieci do 10 roku życia), las dużych grzybów i dom do góry nogami, w którym oczywiście najwięcej emocji wywołuje toaleta do góry nogami czyli sedesem do dołu ;) Lunapark  to  fajny dodatek do całości - jeśli komuś zostało jeszcze trochę sił to tu na pewno je straci ;) Bez ograniczeń można korzystać z przejażdżek na dinocoasterze, karuzeli ze słoniami, diabelskim młynie, karuzeli wiedeńskiej i łańcuchowej, karuzeli wodnej, zjeżdżalni pontonowej czy autodromu. Dość skrupulatnie są tu przestrzegane normy dotyczące wzrostu dzieci chcących skorzystać z poszczególnych atrakcji. W części gastronomicznej znajdziecie kilka zestawów do wyboru (za zdjęciu), jest też stoisko z deserami lodowymi.Na koniec oczywiście wyjście z parku... prowadzi przez sklep z pamiątkami gdzie można znaleźć coś na otarcie łez, że musimy już wracać do domu :)


ul. Parkowa 7 | Zator (województwo małopolskie)
tel. 667 979 220
 

Komentarze

  1. Byłem tam kilka lat temu jeszcze jako dziecko, zabawa była świetna! Pozdrawiam letnio! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byliśmy całą rodziną w środę,spędziliśmy cudownie cały dzień,fantastyczna zabawa dla dzieci i dla nas dorosłych również. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to