Plażujemy... Zalew Chechło-Nakło

Plany były inne... ale wysoka temperatura zmusiła nas do szukania ochłody w lesie i nad wodą. Dzięki temu mamy dla Was dosłownie... gorące wieści z dwóch kąpielisk o bardzo podobnej nazwie. Na początek pierwsze z nich - ZALEW CHECHŁO-NAKŁO w województwie śląskim.
Nasza pierwsza wizyta nad jeziorem wypadła jesienią już po sezonie plażowo-kąpielowym, tym razem odwiedziliśmy zalew żeby sprawdzić jak można wypoczywać tu w trakcie bardzo słonecznego lata. I okazało się, że wypocząć nad zalewem jak najbardziej można. Nad jeziorem byliśmy po południu, w bardzo ciepły dzień, w środku tygodnia, ludzi nie było wielu.

https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki

Kolejny raz przyjechaliśmy tu na rowerach ze Świerklańca trasą oznaczoną jako "Leśno Rajza" i jeśli tylko możecie połączyć plażowanie z wycieczką rowerową to bardzo Wam tę trasę polecamy. Dodatkową motywacją niech będzie to że teraz jagód na niej naprawdę są... tony
Mając rowery można dość szybko objechać jezioro i znaleźć najlepsze miejsce do plażowania, bo jest tu kilka miejsc do wyboru, w tym jest jeden odcinek strzeżony przez ratowników. Miejsce do odpoczynku można znaleźć także w tak bardzo pożądanym teraz cieniu. Decyzja gdzie się zatrzymamy zapadła bardzo szybko i pojechaliśmy w kierunku pierwszej piaszczystej plaży, która wpadła nam w oko.


Nad jeziorem można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i gokarty. Są toalety typu toi toi, przebieralni brak. Szeroka jest też oferta gastronomiczna, od smażalni ryb (znaleźliśmy dwie), po wieloskładnikowe zapiekanki, pizze, dania fast food, dania obiadowe czy lody... Jedynie minusem jest to, że punkty te rozrzucone są wokół jeziora, więc jeśli chcecie zjeść coś konkretnego trzeba wiedzieć gdzie to znaleźć Niestety dla dzieci trudno znaleźć coś więcej poza plażą i wodą, brakuje ładnego placu zabaw, ale myślę że w tak ciepły dzień woda (i to bardzo bardzo ciepła) będzie im w zupełności wystarczyć.


  • Nad Zalew Chechło-Nakło można dojechać także koleją wąskotorową dzięki Stowarzyszeniu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Tu znajdziecie rozkład jazdy kolei: www.sgkw.eu.

Życzymy Wam bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a informacje o kolejnych kąpieliskach, które możecie odwiedzić w naszym śląskim lub sąsiednich województwach w tym bardzo ciepłym tegorocznym sezonie pojawią się tu już wkrótce.

Na koniec jeszcze kilka letnich obrazków z trasy rowerowej biegnącej od zapory Jeziora Świerklaniec nad Zalew Chechło-Nakło "Leśną Rajzą".

Komentarze

  1. Bardzo przyjemne miejsce ;) Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam czy można tam rozłożyć namiot i przenocować?

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam,można.Szczegółowe info na www.zalew-chechlo.jcom.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to