Wędrujemy... Z Brennej na Trzy Kopce Wiślańskie

Są takie dni kiedy wycieczka w góry to jak trafić szóstkę w totolotka I ten, w którym wybraliśmy się na Trzy Kopce Wiślańskie właśnie był takim szczęśliwym dniem - pogodnym, ciepłym i pięknie widokowym. Na Trzy Kopce można wyruszyć z Wisły lub Brennej Leśnicy. My wybieramy Brenną ze względu na łatwiejszy dojazd, szczególnie teraz kiedy w Wiśle są utrudniające przejazd roboty drogowe. Jest to jedna z naszych ulubionych tras i taka, którą polecamy na pierwsze wycieczki w góry z dziećmi.


Startujemy z parkingu w Brennej (ul. Leśnica - przy Stacji narciarskiej Świniorka, tutaj to miejsce na mapie). Przy pięknej słonecznej pogodzie i w dniu wolnym (sobota) nie było problemu z miejscami parkingowymi (byliśmy w okolicach południa). Z tego miejsca od razu wchodzimy na zielony szlak, który będzie towarzyszył nam prawie do końca.

Do przejścia mamy 4 km w jedną stronę z przewyższeniem nieco ponad 300 m czyli nie tak wiele. Oczywiście są krótkie odcinki, którymi wspinamy się w górę dość konkretnie, ale o wiele więcej jest odcinków prowadzących w górę łagodnie. Dlatego na tej trasie zawsze spotykamy sporo młodszych dzieci wędrujących na własnych nóżkach. Spacer na Trzy Kopce jest przyjemny & widokowy

https://pl.mapy.cz/s/laresugove

Idąc zielonym szlakiem przechodzimy przez piękną widokową polanę, z której dostrzeżemy także już cel naszej wędrówki - Telesforówkę. Z polany przed budynkiem możemy dostrzec okoliczne szczyty m.in. Czantorię, Równicę, Błatnią, Klimczok, Skrzyczne, Baranią Górę a nawet Zaporę Goczałkowicką. 
 
W samej Telesforówce można liczyć na dobre dania w dobrych cenach - szczegóły w naszej galerii zdjęć. Dodatkowo jako "danie dnia" można było kupić żurek, a poza tym kozie mleko, twaróg i jogurt.
 
Obecnie (wrzesień 2020) nie można wejść do budynku, a zamówienia są przyjmowane i wydawane w okienku na zewnątrz - tylko na wynos. Posiłki otrzymujemy w jednorazowych naczyniach (ale nie plastikowych, przykładowo - żurek w dużym papierowym kubku). Także na zewnątrz stanęła toaleta na turystów + zorganizowano wiele stołów i ławek gdzie można odpocząć. Wczesnym popołudniem, mimo tak pogodnego i wolnego dnia, nie było problemu ani z miejscem do siedzenia, ani z zamówieniem wybranego dania - wszystko sprawnie, szybko i smacznie. 
 
Wędrówkę na Trzy Kopce Wiślańskie polecamy o każdej porze roku, także zimą.


 
O atrakcjach Gminy Brenna dużo można by pisać, wśród nich warto wymienić naszą ulubioną Chlebową Chatę | www.chlebowachata.pl |, a także Kozią Zagrodę | kozia.zagroda.brenna |, działa tu także Przystań Wodna Hołcyna | Przystań Wodna Hołcyna | a przy przystani zobaczyć można wodospad Hołcyna. Warto zajrzeć do Chaty Grabowa i Ogrodu bajek | facebook.com/grabowachata |, ciekawostką jest także Obserwatorium Nietoperzy | brenna.org/obserwatorium-nietoperzy | oraz Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" | Beskidzki-Dom-Zielin-Przytulia |. Oczywiście na liście nie może zabraknąć terenów rekreacyjnych nad rzeką Brennicą. Na krótki spacer polecamy ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą po Górze Bucze albo wędrówkę do Chaty Wuja Toma na Przełęczy Karkoszczonka | Wędrujemy... Brenna - Przełęcz Karkoszczonka |, a na dłuższy spacer m.in. Bajkowy Szlak Utopca i wiele wiele przyjemnych górskich szlaków, o których jeszcze będziemy pisać :) Jeden dzień to za mało aby to wszystko zobaczyć i przejść wszystkie piękne szlaki tej okolicy, warto tu wracać, polecamy

 
*
https://www.facebook.com/FrAntkiWedrowniczki/

Komentarze

  1. Szłam z Wisły 🙂 również polecam polecam Trzy Kopce,ja szłam jeszcze dalej na Smerekowiec i Czupel 🙂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to