Jedziemy do... FUNZEUM!

FUNZEUM W GLIWICACH to nowość na mapie miejsc BARDZO dobrych nie tylko na rodzinną wyprawę, to miejsce jest absolutnie dla wszystkich i w każdym wieku (według pomysłodawców jest to miejsce dla osób od 2 do 102 lat). Mieliśmy okazję pooglądać chyba wszystkie jego zakamarki z okazji weekendu otwarcia.

Nowa atrakcja to najczęściej wielka niewiadoma, mimo zdjęć jakie docierały do nas już przed otwarciem i tak nie wiedzieliśmy co nas czeka w Gliwicach. I dobrze się stało, bo przyznam, że element zaskoczenia jest tu kluczowy. A byliśmy zaskoczeni, bo myśleliśmy, że widzieliśmy już wiele... Ale takich "cudów" jak tam, to jednak jeszcze nie ;)

 

 
Funzeum to aż 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni! Znajduje się tu w sumie 50 instalacji & scenek podzielonych na dwie wystawy: światło & dźwięk, pobudzających wszystkie zmysły, część o charakterze edukacyjnym, ale co jest tu najczęściej praktykowane: idealnych m.in. do robienia zdjęć. Część tych instalacji możecie podejrzeć na naszych zdjęciach, ale trudno byłoby pokazać wszystko, zresztą resztę mam nadzieję odkryjecie sami.

Po wejściu w pierwszym pomieszczeniu jakie odwiedzamy dowiadujemy się wielu informacji i ciekawostek o kolorach i świetle. Światło i kolor będą nam towarzyszyły od początku do końca pobytu w tym miejscu.

Początkowo trochę nas to wszystko onieśmielało, ale to uczucie szybko minęło... Chcąc nie chcąc zrobiliśmy tu więcej zdjęć niż zwykle, ale po prostu nie da się ich nie robić. Nie raz był element zaskoczenia w kolejnych pokojach i sporo uśmiechu & zabawy. Jest tu mega kolorowo, radośnie...

Ogromne wrażenie zrobiła na nas strefa fluo3D oświetlana światłem UV, po której spacerowaliśmy w specjalnych okularach, ogród czy rafa koralowa tak widziana... to trudno opisać, trzeba po prostu zobaczyć & przeżyć.

Niesamowity jest także pokój nieskończoności z 300 lampkami zmieniającymi kolor, kryształowa komnata i sala księżycowa z planetami.

Wśród tych wszystkich nietypowych instalacji jest jeszcze coś więcej, w ogniu zabawy dzieci pewnie tego nie zauważą: jest tu zabawa, ale też i nauka. Nasz Antek z ciekawością przeczytał chyba wszystkie plansze, bo właśnie... są tu elementy edukacyjne: kolejne pokoje to także wiedza, a z umieszczonych tam planszy można dowiedzieć się jak powstają kolory, jak tworzą się burze i jeszcze więcej... Niektóre instalacje są interaktywne, więc wiele można dowiedzieć się podczas samej zabawy.  

Funzeum to także SALA ZABAW z KAWIARNIĄ. 
 
Na salę zabaw składają się dość oryginalne urządzenia: pomysłowy podświetlany basen z piłeczkami, linarium, które naprawdę wygląda jakby było zrobione na szydełku, świecące pianino o długości kilkunastu metrów, chcecie na nim zagrać? nabiegacie się ;) W części zabawowej jest także ogromna sala z ogromnymi piłkami, pomiędzy którymi można biegać albo się zgubić ;)
 

Dzieci będą zachwycone kiedy wejdziecie do ostatniego pomieszczenia: tu przy stolikach można pokolorować obrazki ze zwierzętami a później... ożywić je tak, że biegają nam przed oczami po wielkim ekranie - rewelacja!

Kawiarniany kącik otoczony jest wygodnymi miejscami, gdzie można usiąść i odpocząć, można stąd obserwować bawiące się dzieci.

Ceny w kawiarni: kawa 7-15 zł | herbata - 7 zł | czekolada - 9 zł | ciasto - 12 zł | muffin - 8 zł | małe ciasto - 3 zł | duże ciastko - 9 zł | gałka loda (było kilka smaków do wyboru) - 5 zł | lemoniada - 7 zł

Obok kawiarni znajdują się toalety.

Na koniec, jak to w takich miejscach bywa, wychodzimy przez sklepik z pamiątkami - duże pomieszczenie i duży wybór gadżetów, które na pamiątkę możemy zabrać do domu. Ceny - rozsądne.

Spędziliśmy tu ponad 2,5 godziny ale nie korzystaliśmy z bawialni, bo to już nie nasz wiek. Myślę, że te trzy godziny przewidziane na pobyt tutaj to jest w sam raz żeby wszystko zobaczyć, wszystkim się nacieszyć i skorzystać jeszcze z oferty bawialni i kawiarni. 

Młodsze dzieci mogą tu szybciej się zmęczyć, jednak ilość bodźców, które odbieramy, jest ogromna.

Ceny biletów:  bilet normalny: 49 zł | ulgowy: 42 zł | grupowy/rodzinny (powyżej 3 osób): 42 zł | urodzinowy (+/-14 dni od daty urodzin) - 10 zł | bilet dla dziecka do 100 cm wzrostu: 0 zł

To są ceny "standardowe", ale warto polować na promocje, były i pewnie jeszcze będą.

UWAGA, UWAGA! Pamiętajcie że do końca marca bilety na wejścia po godz. 16:00 kupicie z 50% rabatem (na stronie i na miejscu w kasie).

Bilet kupujemy na konkretny dzień i godzinę. Obejmuje on trzy godziny zabawy w Funzeum. Można kupić go wcześniej na stronie: https://sklep.funzeum.pl

  • Parking: Funzeum znajduje się w Centrum handlowym Europa Centralna, dlatego odwiedzający mają do dyspozycji duży i bezpłatny parking.

I jeszcze jedna informacja: w Funzeum można zorganizować dziecku urodziny lub inną imprezę. I na koniec, tak między nami... Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, cieszmy się że mamy go na Śląsku :)

A teraz jedziemy do... FUNZEUM! 

 

 
*  
FUNZEUM
CH Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315 | Gliwice
tel. 518 080 422
gliwice@funzeum.pl
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

  1. Jak patrzy się na takie zdjęcia, to człowiek natychmiast chce się pakować i wyruszać po odrobinę zabawy :) Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow jak kolorowo! Genialne miejsce, dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. 100/1000000000

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to