Polecamy... Bistro Kameralna w Żarkach

Tym razem zabieramy Was do Żarek. W tej uroczej jurajskiej miejscowości chcemy pokazać Wam jedno z dwóch nowych miejsc na kulinarnej mapie tej okolicy: BISTRO KAMERALNA.

Jeśli będziecie w okolicach Żarek, Mirowa, Bobolic, Myszkowa, Niegowej, a to są tak piękne okolice że zawsze warto tu być, to polecamy Wam z serca ten niezwykły lokal. Jest to miejsce, którego bez wątpienia w Żarkach brakowało. 

 

W Bistro jest w nazwie... kameralnie, przytulnie i ciepło. A dlaczego warto tu zajrzeć? 

Powodów znajdzie się wiele:

  • Menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, w bardzo korzystnych cenach, na szczególną uwagę zasługują dania dnia, aktualnie od poniedziałku do soboty za 22 zł zjecie pyszną zupę i drugie danie. W niedzielę "danie dnia" jest droższe, ale za to dwudaniowy obiad kończymy jeszcze deserem.
  • W menu znajdzie się coś dla każdego: i dla wielbicieli bardziej wyszukanych smaków (zajrzyjcie w menu na kartę "nasze specjalności") i dla fanów kuchni fit (sałatki!), znajdziemy także coś wege. Możemy zjeść tu słodkie i wytrawne naleśniki, ciekawe są także sezonowe specjalności - jesienią była to zupa z dyni, makaron drwala z borowikami, jabłka w cieście z żurawiną, zimą - m.in. rozgrzewające herbatki.
  • Wiecie czym Bistro Kameralna zaskoczy nas wiosną? My już wiemy... We wkładce wiosennej będzie krem z białych warzyw z chipsem z jarmużu i oliwą truflową, makaron z krewetkami, chili i pomidorkami koktajlowymi oraz sałatka z pieczonym burakiem i kozim serem.
  • UWAGA! Jeśli wpadniecie tu Z DZIEĆMI to da się dogadać w kwestii dania, dodatków czy połowy porcji. Ujęło mnie podejście do młodszych klientów - w karcie nie znajdziecie rubryki "menu dla dzieci", dopytałam czy takie jest, ale dowiedzieliśmy się, że dzieci mogą dostać to co lubią. Takie pytanie padło też w kierunku naszych chłopaków - Co chłopcy lubią? I właśnie to dostali: kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych z ćwiartkami ziemniaków i surówką. Wszystko zniknęło :)
  • Dania smakują tak jak wyglądają, są po prostu piękne & pyszne. A do tego jest tu spokojnie, ciepło i jak w domu.

Garść praktycznych informacji:
  • W dni wolne, szczególnie w niedziele, warto wcześniej zarezerwować stolik.
  • Jeśli jesteście z tej okolicy to można tu zorganizować przyjęcie okolicznościowe albo zamówić catering (także świąteczny).
  • Bistro Kameralna znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Myszkowskiej i Strażackiej w kierunku Kroczyc | wjazd na parking znajduje się od ul. Strażackiej.
  • Jest to miejsce przyjazne zwierzętom.

Ponieważ dzień był zimny to na drogę zabraliśmy pyszną gorącą czekoladę z piankami. Wrócimy tu na pewno na rocznicę ślubu w maju, ale oby także wcześniej :) Pozdrawiamy przesympatyczne panie prowadzące to miejsce - Aleksandrę i jej Mamę. Bo w Bistro Kameralna gotuje właśnie MAMA, więc dania po prostu muszą tu smakować jak u mamy :)


 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

*
 
Bistro Kameralna
Żarki | ul. Myszkowska 9
tel. 531 066 683

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to