3, 2, 1... Już w czerwcu wielkie otwarcie Planetarium Śląskiego!

W tym roku lato będzie wyjątkowe! Zbliża się wielkie otwarcie PLANETARIUM ŚLĄSKIEGO, największego i najstarszego planetarium w Polsce. W pierwszej połowie czerwca, po czterech latach przebudowy, ruszy Planetarium Śląskie - Śląski Park Nauki. Aktualnie (wiosna 2022) trwają tu ostatnie już prace. 
 


Zwiedzających niewątpliwie zachwyci zmodernizowana sala planetarium wyposażona w jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów projekcyjnych. Tu będzie pracował nowy projektor Chiron III - najpotężniejszy z produkowanych przez japońską firmę Goto.

Ale to nie wszystko. W zlokalizowanym pod ziemią nowym budynku powstał Park Nauki, w którym odwiedzający będą mogli na sobie doświadczać zagadnień związanych z sejsmologią, meteorologią i astronomią.  

Ponieważ sam budynek planetarium jest zabytkowy, więc znana kopuła pozostała, ale zyskała nowe efektowne poszycie.

Nowością jest wieża widokowa, z której będziemy mogli podziwiać bliższą i dalszą okolicę.

Nieraz gościliśmy w planetarium jeszcze przed modernizacją i przyznam, że wieści o zmianach na lepsze bardzo nas wtedy ucieszyły choć wiązało się to z zamknięciem tego miejsca dla odwiedzających aż na cztery długie lata, dlatego już nie możemy doczekać się otwarcia. A Wy? 

 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to