Choinkobranie 2022 w Nadleśnictwie Siewierz - sposób na pachnącą lasem choinkę

Odkąd w zeszłym roku wzięliśmy choinkę bezpośrednio z plantacji to wiemy, że nie ma lepszego źródła pozyskania świątecznych drzewek. Co roku akcję choinkobrania organizują nadleśnictwa w całym kraju, a my w tym roku wybraliśmy się do jednego z nich - Nadleśnictwa Siewierz, a konkretnie na plantację choinek w Będzinie Grodźcu przy ul Hutniczej (jeśli używacie Google mapy wpiszcie "Leśniczówka Grodziec", tutaj to miejsce na mapie i nie sugerujcie się zakazem wjazdu - po choinkę można ;))


 

Co roku choinkobranie w Siewierzu organizowane jest w dwa weekendy grudnia. W tym roku odbywa się jeszcze w niedzielę 11 grudnia i w kolejny weekend 17 i 18 grudnia w godz. 8:00 - 15:00.

Aby znaleźć wymarzone drzewko musimy odbyć spacer w poszukiwaniu tej jednej jedynej, a jest w czym wybierać :) Do wyboru: świerk pospolity i kłujący oraz sosna zwyczajna i czarna. My wybraliśmy świerk o wysokości  ok. 2 m i był on jednym z większych jaki znaleźliśmy, na tym polu wśród świerków przeważają drzewka do 2 metrów wysokości (chyba że zajrzycie jeszcze na pole z drugiej strony leśniczówki, tam są jeszcze większe), sosny są tu naprawdę wysokie i gęste. Jak reklamuje się siewierskie nadleśnictwo choinki są tu małe, duże, średnie, grube, strzeliste, przysadziste, szerokie, wąskie, rozłożyste i skromne ;) Jedna uwaga - po ostatnich opadach jest błoto na parkingu i dość mokro w lesie, nie bierzcie najlepszych butów ;)

Drzewko można wyciąć samodzielnie lub poprosić o wycięcie. Do pakowalni choinkę taszczymy już sami. Choinki pakowane są w kompresujące siatki.

Choinki do 2,5 m kosztują tylko od 30 zł za sztukę w zależności od rodzaju. Uwaga - przygotujcie się na płatność gotówką.

Choinkobranie to świetna inicjatywa, bo wymusza nieco ruchu na świeżym leśnym powietrzu. W Siewierzu dodatkową atrakcją jest palące się ognisko, więc możecie przynieść ze sobą kiełbaski czy co tylko chcecie upiec, jest altana oraz stoły i ławki.

Choinki z plantacji są świeże - w zeszłym roku nasz najzwyklejszy świerk przywieziony do domu bezpośrednio po ścięciu trzymał się zaskakująco długo, dłużej niż te kupowane kiedyś przy marketach, które sypały się już w bagażniku... No cóż, człowiek uczy się całe życie ;) Jeśli i Wy chcecie mieć na święta taką pachnącą eko-choinkę poszukajcie nadleśnictwa lub plantacji w Waszej okolicy albo wybierzcie się w grudniu do Będzina :)

 

 
*
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to