Święta, święta... Rodzinna wyprawa po choinkę

Skąd pochodzą Wasze świąteczne choinki? Wybieracie żywe czy sztuczne? A może skusicie się kiedyś na wspólną rodzinną wyprawę po choinkę? I gdzie znaleźć to wymarzone drzewko? My już wiemy :)

Przyznam się, że do tej pory nie zastanawialiśmy się wiele nad tym gdzie kupić choinkę, często udawaliśmy się po prostu tam gdzie najbliżej i najtaniej, ale w tym roku postanowiliśmy to zmienić i w spokojne niedzielne popołudnie wybraliśmy się na Plantację choinek Kretek w Roszkowie w gminie Krzyżanowice.
 


Tu na prawdziwej choinkowej plantacji mieliśmy możliwość spacerowania wśród setek drzewek w poszukiwaniu tego naszego NAJ, a ponieważ leży już śnieg, więc było trochę jak w Narnii. Było spokojnie i bez zamieszania typowego dla przedświątecznych zakupów. Szukanie drzewka idealnego to nie jest proste zadanie, ponieważ jak już znaleźliśmy kandydatkę do bycia naszym świątecznym drzewkiem to okazywało się, że kilka metrów dalej kolejna jest jeszcze ładniejsza i tak dalej, i tak dalej i dalej ;) W końcu Franek znalazł taką przy której stwierdziliśmy, że dalej nie idziemy :) Kolejny etap to ścięcie - można to zrobić samodzielnie lub z pomocą gospodarza tego miejsca. My wybraliśmy opcję nr 1, bo przecież jest to zajęcie w sam raz dla naszej młodzieży ;) Później już tylko skompresowanie choinki dzięki siatce, pakowanie do samochodu i transport do domu. Oczywiście choinka na polu wydawała nam się wcale nie taka duża, a w domu okazało się, że sięga idealnie do sufitu, wow :)
 
A tak wygląda nasza ślicznotka i cieszy nas niesamowicie! :)
 

Od kilku lat stawiamy na żywe choinki - są biodegradowalne, pachnące i po prostu piękne. Zakup na plantacji to gwarancja tego, że naszą choinką będziemy cieszyć się długo - zaraz po ścięciu mamy ją w domu, więc wiemy, że jest tak świeża, że już bardziej być nie może :)

Na plantacji w Roszkowie możemy znaleźć sosnę czarną, świerki - srebrny i pospolity oraz jodły - kaukaską, pospolitą i kalifornijską. Tu już od drugiej połowy listopada istnieje możliwość zaznaczenia i zarezerwowania drzewka, które chcecie kupić. Jeśli nie chcecie choinki ciętej, to niektóre drzewka można wykopać i zabrać do domu w donicy.
 
Jeśli do Roszkowa macie zbyt daleko to warto poszukać takich plantacji bliżej swojego miejsca zamieszkania - kupując choinkę w gospodarstwie po sąsiedzku wspieramy lokalnych przedsiębiorców, a to także jest cenne. Znacie takie miejsca w swojej okolicy? Piszcie proszę w komentarzach. Na Dolnym Śląsku idealnym miejscem na choinkowe poszukiwania jest Twoja Choinka w Zawoni, gdzie swoje wymarzone drzewko wybiera się spośród aż 100 000 choinek! Gdybyśmy tylko mieli tam bliżej na pewno wybralibyśmy się zobaczyć jak i tam jest pięknie :)
 
Można zajrzeć także do najbliższego nadleśnictwa, przykładowo ciekawą akcję choinkobrania razem z ogniskiem organizuje zawsze w grudniu Nadleśnictwo Siewierz. W wybrane dni choinki można kupić w Będzinie na plantacji Grodziec. Szczegółów szukajcie na profilu nadleśnictwa: Nadleśnictwo Siewierz - Lasy Państwowe.
 
Zapraszamy na spacer po plantacji w Roszkowie...
 
 
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 
*
Plantacja Choinek Kretek
ROSZKÓW, ul. Raciborska 14
tel. 692188450 lub 32 419 42 93
 

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to