Kraina Światła w Parku Miniatur Inwałd

Gdzie można wybrać się w krótkie zimowe dni i długie zimowe wieczory? Odpowiedzią na to pytanie na pewno są PARKI & OGRODY ŚWIATŁA, których w tym roku w okolicy mamy prawdziwy urodzaj. Przed Wami nasze bardzo pozytywne grudniowe zaskoczenie - PARK MINIATUR W INWAŁDZIE i stworzona specjalnie na ten zimowy sezon KRAINA ŚWIATŁA

 

 

Park zimową porą czynny jest od godz. 15:00 i warto pojawić się tu zaraz po otwarciu, dzięki temu będziecie mieć okazję przespacerować się wśród miniatur budowli z Polski, Europy i świata przez zachodem słońca, oczywiście później także jest to możliwe choć robi się już klimatycznie ciemno z delikatnym światłem tysięcy światełek LED.

KRAINA ŚWIATŁA to tak naprawdę sześć krain - Polska, Azjatycka Podróż, Afrykańskie Safari, Australia, Amerykańska Przygoda i Kraina Mrozu - Biegun Północny. W każdej krainie są piękne iluminacje świetlne, co możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć, co warto podkreślić, to fakt, że wykonane przez polską firmę ADAL w Koziegłówkach.

Bardzo dużym plusem jest to że do każdej świetlnej instalacji można podejść, nie są ogrodzone, więc każdą można zobaczyć z bliska i zrobić sobie ładne zdjęcie. Do niektórych, jak pojazdy, można wejść. Jest to wielka frajda, nie tylko dla dzieci. Przy okazji można wysłuchać krótkiej ale konkretnej informacji o każdej z tych krain (historie uruchamiamy dużym czerwonym guzikiem, warto go znaleźć).

W Restauracji Zamek, która działa w czasie godzin otwarcia parku, można ogrzać się i zjeść coś lub kupić ciepłe napoje (także na wynos) lub skorzystać z toalety. 

 


ILE TO KOSZTUJE?
  • od poniedziałku do czwartku: bilet normalny - 34 zł, ulgowy - 29 zł, rodzinny 2+2 - 112 zł
  • od piątku do niedzieli i w święta: bilet normalny: 39 zł, ulgowy: 34 zł, rodzinny 2+2 - 128 zł
  • Można kupić bilety online (koszt ten sam) - bilet nie jest ważny na konkretny dzień tylko na cały sezon. 
  • dzieci do 90 cm - bezpłatnie, bilet urodzinowy - 1 zł
  • Za wejście można zapłacić bonem turystycznym.

Kraina Światła czynna jest codziennie aż do 27 lutego 2022 w godz. od 15:00 do 21:00.

Mimo, że nie są czynne inne atrakcje parku jak np. kino 5D i niektóre karuzele, to i tak spędziliśmy tu 2 godziny, jeśli korzystacie z karuzel i gastronomii to myślę że spokojnie można tu spędzić i 3 godziny. A jakie atrakcje są czynne? Autoscooter, karuzela pociąg oraz karuzela beczułki. Zaskoczyła nas także niewielka ilość odwiedzających mimo sobotniego popołudnia, ale może to zmienicie? ;)

Jeśli zastanawiacie się czy sam zimowy park miniatur to nie za mało na jedną wycieczkę to przy okazji bardzo polecamy:

  • Górski spacer w pobliżu - z Przełęczy Kocierskiej na Potrójną, jeśli jest śnieg to można wziąć sanki, będzie jeszcze więcej radości. Tu nasza relacja: Wędrujemy... Potrójna zimą. Ta łatwa i niedługa trasa jest idealna na krótki zimowy dzień, a widoki z Potrójnej bywają piękne.
  • Jeśli macie więcej czasu to polecamy dłuższy spacer z Rzyk Jagódek na Leskowiec, tutaj nasza relacja: Wędrujemy... Groń Jana Pawła II & Leskowiec.
  • Kolejna opcja to wizyta w świątecznie oświetlonym Bielsku-Białej, mapka spaceru i galeria zdjęć świątecznego Bielska tutaj: Spacerem... Świąteczne Bielsko-Biała.

Więcej informacji na temat Parku Miniatur i wszelkie aktualności: parkminiatur.com/kraina-swiatla & Park Miniatur Inwałd.

 

Zapraszamy na spacer po Krainie Światła w Parku Miniatur w Inwałdzie... 

 
 Park Miniatur wieczorową porą...
 
 
Kraina Światła...
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to