Już po raz drugi... Miasto z Piernika w gliwickim Kolejkowie | 2021

Dziś mamy dla Was... tonę pierników i nie będzie przesytu. Mamy nadzieję, że będzie zachwyt ;)

Gdzie znajduje się największa na świecie kolejowa makieta z piernika? W GLIWICACH! To w gliwickim KOLEJKOWIE z ponad tony ciasta pachnącego cynamonem i imbirem zostało zbudowane miniaturowe piernikowe miasteczko. Jeśli miasteczko to muszą być mieszkańcy oraz chatki, tych jest tu prawie 300. Są tu kamienice, zamek, wiatrak, dworzec i kościół, a po torach kursują dwa czekoladowe pociągi. Jest także duża i pięknie lukrowana świąteczna choinka. Jest jasny dzień i rozświetlona światłami noc. I bardzo dużo kolorowego lukru :)
 
 


Do zbudowania MIASTA Z PIERNIKA użyto m.in. 120 kg miodu, 28 kg korzennych przypraw (tu naprawdę pachnie!), 312 jaj, 110 cytryn i 32 kg cukru pudru.
 
KOLEJKOWO odwiedzamy co roku i niezmiennie nas zachwyca, zawsze z radością znajdujemy coś czego wcześniej jeszcze nie widzieliśmy. A piernikowe miasteczko można oglądać aż do końca lutego 2022 w cenie biletu wstępu do Kolejkowa i zachęcamy, bo warto :)
 
  • Kolejkowa w Gliwicach szukajcie w Centrum handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńska 315).
  • GODZINY OTWARCIA: codziennie od 10:00 do 18:00 | Kolejkowo otwarte jest także 25 i 26 oraz 31 grudnia.
  •  BILETY: normalny - 29 zł | ulgowy 23 zł | dzieci do lat 3 - gratis
Wrócić do domu możecie z oryginalną pamiątką - w sklepiku czekają pierniczki lub piernikowa chatka do samodzielnego wykonania oraz wiele innych mniejszych czy większych pamiątek.
 
Na tym samym poziomie co Miasto z Piernika działa przyjemna kawiarenka, jest także dość spory kącik zabaw dla młodszych dzieci.
 
Jeśli bliżej macie do Wrocławia, to we wrocławskim KOLEJKOWIE także można podziwiać podobne Miasto z Piernika. 
 
*
Aktualne wieści z Kolejkowa znajdziecie tu:
 
GALERIA ZDJĘĆ | Miasto z Piernika w gliwickim Kolejkowie
 
 
*
Piernikowe pamiątki z Kolejkowa
 

*

Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to