Park Miliona Świateł w Zabrzu | 2021

PARK MILIONA ŚWIATEŁ W ZABRZU powstał na terenie Kąpieliska Leśnego (ul. Srebrna 10), które dzięki temu nie zapadło w posezonowy sen, ale żyje i ma się całkiem ładnie. Jeszcze do końca lutego 2022 rządzi tu... KRÓLOWA ŚNIEGU.

 


Na dość dużym terenie rozmieszczone zostały instalacje świetlne, jest tu m.in. pałac królowej, pociąg, lustro, sanie ciągnięte przez białe niedźwiedzie, a także karuzela, górka do zjeżdżania na pontonach oraz multimedialna Kryształowa Komnata czyli dziesięciometrowa instalacja, w której możemy podziwiać kolorowy spektakl złożony ze świateł i dźwięku. Do prawie wszystkich instalacji można podejść (poza tymi, które są na wodzie), do niektórych można wejść albo w nich usiąść. 

Spacer wyznaczoną drogą zajął nam około godziny, ale można tu spędzić jeszcze więcej czasu. Na głównej alejce zaraz przy wejściu stoją drewniane kramy jak na świątecznym jarmarku. W jednym można było kupić ciepłe napoje, w drugim świecące pamiątki, w trzecim oscypki, a w kolejnym zakręconego ziemniaka. W środku tygodnia tyle, podejrzewam, że w dni wolne otwartych kramów jest więcej. W parku działa także Restauracja Tanieobiadanie - Obiady z darmowym dowozem - to na większy głód albo jeśli zapragniecie się ogrzać.

ILE KOSZTUJE WSTĘP?

  • bilet normalny - 29 zł (od poniedziałku do czwartku) | 35 zł (soboty, niedziele & święta)
  • bilet ulgowy (dla dzieci 3 - 18 lat) - 25 zł | 29 zł
  • bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe & dwójka dzieci w wieku 3 - 18 lat): 100 zł | 120 zł
  • dzieci do lat 3 - wstęp wolny
  • Jeśli jesteście pewni wejścia w danym dniu to można kupić bilet wcześniej na stronie parku: https://parkmilionaswiatel.pl

Nie ukrywam, że nasz termin odwiedzin nie był spontaniczny, a przemyślany. Liczyliśmy na to, że będzie śnieg, bo w śniegu takie miejsca od razu zyskują wyjątkowy klimat, a do tego przyjemniej spaceruje się kiedy jest śniegowa pierzynka i zaśnieżone, a nie mokre alejki. Było zimno, ale naprawdę bajkowo :) Do tego środek tygodnia i wczesna godzina (byliśmy po godz. 16:00) - dzięki temu bez problemu zaparkowaliśmy przy wejściu, nie było kolejki do kasy, a w parku było jeszcze niewielu odwiedzających. Czas pobytu w parku nie jest limitowany.

CZY JEST COŚ PŁATNE DODATKOWO?

  • Płatna dodatkowo jest górka do zjeżdżania i karuzela - pociąg w kopule, płatność odbywa się żetonami: 2 żetony - 5 zł, 5 żetonów - 10 zł. 
  • Zjazd z górki lodowej "kosztuje" 1 żeton, a przejazd ciuchcią - 2 żetony.
Płatny jest także PARKING przy kąpielisku leśnym - za samochód zapłacimy 5 zł. Niektórzy parkują nieco dalej, wzdłuż drogi, ale jest tam ciemno i dość niebezpiecznie. Bezpłatny parking znajdziecie przy Szybie Maciej (ok. 500 m dalej), samochód można też zostawić pod centrum handlowym M1 skąd w soboty i niedziele do krainy Królowej Śniegu kursuje bezpłatny autobus.

Godziny odjazdu autobusu:
Zabrze M1 - Zabrze Kąpielisko Leśne (sobota - niedziela): 15:45, 16:45, 17:45, 18:45, 19:45, 20:45
Zabrze Kąpielisko Leśne - Zabrze M1(sobota - niedziela): 14:50, 15:50, 16:50, 17:50, 18:50, 19:50, 20:50, 21:55

GODZINY OTWARCIA:

  • od poniedziałku do czwartku: od 15:00 do 20:00
  • od piątku do niedzieli & święta: 15:00 - 21:00

Kasy czynne od godz. 14:00

CIEKAWOSTKI:
Wszystkie atrakcje i instalacje świetlne wykorzystują wyłącznie energooszczędne diody LED. Jest ich tu dokładnie 1 073 050. Do wykonania świetlnych instalacji wykorzystano prawie 15 kilometrów lampek, aby przewieźć wszystkie instalacje do Zabrza trzeba było zapakować aż 10 tirów. 

KRÓLOWA ŚNIEGU & Park Miliona Świateł w Zabrzu zapraszają w odwiedziny jeszcze do końca lutego :) Aktualności i więcej informacji znajdziecie na stronie https://parkmilionaswiatel.pl/#zabrze

*

PARK MILIONA ŚWIATEŁ w Zabrzu


 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to