Jarmark świąteczny w Katowicach | 2021

JARMARKI ŚWIĄTECZNE w tym roku zawitają do wielu miast w każdym województwie, nie inaczej jest w województwie śląskim. 19 listopada wystartował JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KATOWICACH, który od lat ma swoje miejsce na katowickim rynku. Potrwa aż do 23 grudnia 2021.
 

Na jarmarku jak zawsze wiele atrakcji - oczywiście są świąteczne kramy, a na nich piękne rękodzieło - ozdoby świąteczne, świeczniki, stroiki, anioły, wyroby z ceramiki, drewna i szkła itp., ale też smaczne potrawy i rozgrzewające napoje oraz kawy i herbaty, miody i soki, tradycyjne i nie tylko polskie wędliny, nie mogło też zabraknąć serów z Podhala, pierników, lizaków i wyrobów z czekolady. Ceny... zróżnicowane :)

Dla zbierających pamiątki z jarmarków są trzy okolicznościowe kubeczki :)

W tym roku szczególnie zadowolone będą dzieci, bo mają tu sporo do zobaczenia :)

W drewnianych domkach ożywają bajkowe postacie, jest także karuzela ze elementami śląskimi (przejazd 10 zł). Rozejrzyjcie się także za bajkowym pociągiem ;)

Pojawił się wysoki na ponad 30 metrów diabelski młyn. Koszt pięciominutowego przejazdu (3 okrążenia) dla jednej osoby to 20 zł, dla czterech - 70 zł. Dzieci do lat 5 - gratis. Uwaga! Płatność tylko gotówką. Młyn będzie działał w tym miejscu aż do 16 stycznia. Przejażdżki z widokiem na Katowice możliwe są codziennie, w dni powszednie od 12:00 do 22:00, a w weekendy od 10:00 do 22:00.

Jest i bezpłatne lodowisko (obowiązuje limit 30 osób na tafli). Jeśli nie macie swoich łyżew to na miejscu działa wypożyczalnia. Cennik: wypożyczenie łyżew - 8 zł, podobnie kasku - 8 zł, pingwina do nauki - 15 zł (podana cena jest za godzinę wypożyczenia). Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 9:30 - 21:30, jeśli pogoda pozwoli to przynajmniej do końca lutego.PROGRAM JARMARKU:

  • 26-28 listopada: Andrzejki po Śląsku
  • 3-5 grudnia: Parada Mikołajkowa
  • 6 grudnia: Mikołajki
  • 10-12 grudnia: Święta tuż tuż 
  • 17-19 grudnia: Kolędowo 
  • 23 grudnia: Zakończenie Jarmarku

Aktualności i szczegółowego programu tych dni szukajcie zawsze na profilu Jarmarki Śląskie.

JARMARK NA KATOWICKIM RYNKU | 25 listopada 2021

 
 *
 
 Na naszym blogu nie ma reklam, chcemy żeby jak najlepiej się go czytało i żebyście nie musieli szukać tego co najważniejsze w gąszczu reklamowych okienek. Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość i chciałbyś odwdzięczyć się za naszą pracę to możesz postawić nam kawę ;) Za każdą formę wsparcia DZIĘKUJEMY i obiecujemy pracować z jeszcze większym zaangażowaniem :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 

Komentarze

  1. A wiecie, że kiedy składali Diabelski Młyn to zastanawiałam się co też to będzie. Ale jak go zobaczyłam w całej okazałości to aż mi dech zaparło. Na tle gmachu Teatru wyglądał niczym prawdziwy olbrzym. Chyba bałabym się nim przejechać. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli lubisz naszą rodzinną twórczość to możesz postawić nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to