Jarmark świąteczny w Katowicach | 2021

JARMARKI ŚWIĄTECZNE w tym roku zawitają do wielu miast w każdym województwie, nie inaczej jest w województwie śląskim. 19 listopada wystartował JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KATOWICACH, który od lat ma swoje miejsce na katowickim rynku. Potrwa aż do 23 grudnia 2021.
 

Na jarmarku jak zawsze wiele atrakcji - oczywiście są świąteczne kramy, a na nich piękne rękodzieło - ozdoby świąteczne, świeczniki, stroiki, anioły, wyroby z ceramiki, drewna i szkła itp., ale też smaczne potrawy i rozgrzewające napoje oraz kawy i herbaty, miody i soki, tradycyjne i nie tylko polskie wędliny, nie mogło też zabraknąć serów z Podhala, pierników, lizaków i wyrobów z czekolady. Ceny... zróżnicowane :)

Dla zbierających pamiątki z jarmarków są trzy okolicznościowe kubeczki :)

W tym roku szczególnie zadowolone będą dzieci, bo mają tu sporo do zobaczenia :)

W drewnianych domkach ożywają bajkowe postacie, jest także karuzela ze elementami śląskimi (przejazd 10 zł). Rozejrzyjcie się także za bajkowym pociągiem ;)

Pojawił się wysoki na ponad 30 metrów diabelski młyn. Koszt pięciominutowego przejazdu (3 okrążenia) dla jednej osoby to 20 zł, dla czterech - 70 zł. Dzieci do lat 5 - gratis. Uwaga! Płatność tylko gotówką. Młyn będzie działał w tym miejscu aż do 16 stycznia. Przejażdżki z widokiem na Katowice możliwe są codziennie, w dni powszednie od 12:00 do 22:00, a w weekendy od 10:00 do 22:00.

Jest i bezpłatne lodowisko (obowiązuje limit 30 osób na tafli). Jeśli nie macie swoich łyżew to na miejscu działa wypożyczalnia. Cennik: wypożyczenie łyżew - 8 zł, podobnie kasku - 8 zł, pingwina do nauki - 15 zł (podana cena jest za godzinę wypożyczenia). Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 9:30 - 21:30, jeśli pogoda pozwoli to przynajmniej do końca lutego.PROGRAM JARMARKU:

  • 26-28 listopada: Andrzejki po Śląsku
  • 3-5 grudnia: Parada Mikołajkowa
  • 6 grudnia: Mikołajki
  • 10-12 grudnia: Święta tuż tuż 
  • 17-19 grudnia: Kolędowo 
  • 23 grudnia: Zakończenie Jarmarku

Aktualności i szczegółowego programu tych dni szukajcie zawsze na profilu Jarmarki Śląskie.

JARMARK NA KATOWICKIM RYNKU | 25 listopada 2021

Komentarze

  1. A wiecie, że kiedy składali Diabelski Młyn to zastanawiałam się co też to będzie. Ale jak go zobaczyłam w całej okazałości to aż mi dech zaparło. Na tle gmachu Teatru wyglądał niczym prawdziwy olbrzym. Chyba bałabym się nim przejechać. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz